Crommac Makine Metal İmalat Sanayi, yeni ürünlerini piyasaya sunmaya hazırlanıyor

2023 yılında yeni tasarımlarını ön planda tutacaklarını dile getiren Crommac Makine Metal İmalat Sanayi Genel Müdürü Tuğrul Karabay, “Elektrikli fanlı ısıtıcılarımız ile ısınmayı daha ekonomik, daha kaliteli ve daha sorunsuz hale getirmeyi planlıyoruz. Kompakt yapıları gereği az yer kaplaması, taşıması kolay, hızlı, dayanıklı ve güçlü ısıtma sistemi, aşırı ısınma emniyetli ürünler ile müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak için çalışıyoruz. 2023 yılında en az 3 yeni ürün ile sektörde yerimizi daha da sağlamlaştırmayı planlıyoruz” dedi.

2023 yılındaki yapılanma sürecinizden ve firma tarafındaki yeniliklerden bahseder misiniz?

Crommac Makine Metal İmalat Sanayi, sektörde daha fazla ve etkin yer alabilmek için yeni oluşumlar, firma içi yeni birimler, yeni üretim ve satış stratejileri geliştirerek zor ekonomik koşullarda pazardaki yerini güçlendirerek büyüme hedeflerine ilerliyor.

Firmamız 2023 yılında, ERP-MRP ve MES yazılım sistemi ile daha dinamik, daha çözümcü, daha teknolojik, daha dijital ve kontrollü sistemsel bir yapıya girmiştir. Sipariş aşamasından teslim anına kadar tüm süreci başarılı ve kaliteli yürüterek yaptığımız işe daha çok değer katıyoruz. Böylelikle değerli müşterilerimize hizmetimizi kusursuz hale getirmeye çalışıyoruz.

2023 yılı ve devamında, sektörde hangi ürün ve uygulamaların ön plana çıkacağını düşünüyorsunuz?

İklimlendirme sektörü salgın sonrasında, taze hava, iç hava kalitesi, klimalarda enerji verimliliği, uzaktan erişim ve diğer sistemlerle entegrasyon gibi konulara verilecek önemin artması ile birlikte gerek yeni inşaatlarda gerekse mevcut yapılarda daha çok talep görecektir. Bu nedenle, sektör temsilcisi firmaların, özellikle salgın sonrasında oluşan ihtiyaçları sektör ürünleri perspektifinde inceleyerek, yeni ürün geliştirme çabalarını artırmasında yarar bulunmaktadır.

İklimlendirme sektörünün müşterisi olan sektörlerin değişen ihtiyaçlarına cevap verebilmesi için kendi dijitalleşme sürecini hızla tamamlaması, değişen pazarlar ve müşteri taleplerine göre yeni ürün geliştirme yeteneğine ulaşması gerekmektedir.

Teknolojinin hayatlarımıza çok daha fazla yayıldığı günümüzde, önümüzdeki yıllarda ne tür ürünleriniz piyasada olacak? (Varsa yeni yoksa mevcut ürünlerinizin özelliklerinden bahsedebilirsiniz)

Teknolojik cihazlar üreterek insan hayatını kolaylaştırmayı ilke edinmekteyiz. Araştırma-Geliştirme’ye ve ürünlerimizin dijitalleşmesine büyük önem veriyoruz. Farklı, değişik yeni fikirler geliştirmek ve bunları uygulamak, vazgeçilmez prensiplerimiz ve hedeflerimizdendir. Değişen yaşam tarzı, gün geçtikçe gelişen teknoloji ve artan kentleşme oranı iklimlendirme pazarının büyümesini sağlıyor. Diğer yandan son dönemde enerji verimliliği yüksek, çevre dostu ürünlere tüketicinin ilgisi artıyor. Bu ilgiyi fırsata çevirmemiz gerekiyor.

2023 yılında yeni tasarımlarımızı ön planda tutacağız. Elektrikli fanlı ısıtıcılarımız ile ısınmayı daha ekonomik, daha kaliteli ve daha sorunsuz hale getirmeyi planlıyoruz. Kompakt yapıları gereği az yer kaplaması, taşıması kolay, hızlı, dayanıklı ve güçlü ısıtma sistemi, aşırı ısınma emniyetli ürünler ile müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak için çalışıyoruz. Evler, ofisler, çalışma alanları, kış balkonları, atölyeler, fabrikalar, üretim tesisleri, boya, alçı, sıva vb. yapılan alanlar, çadırlarda, seralarda, restoran ve düğün/toplantı salonlarında, depolama yapılan tüm alanlarda pazardaki en önemli noktalarda var olmak istiyoruz.

Nasıl bir satış ve dağıtım ağı oluşturmayı planlıyorsunuz? Bu alandaki çalışmalarınızı öğrenebilir miyiz?

Pazarlama üretim öncesinden başlayıp, satış sonrasında devam eden ve bu arada mal, hizmet ve fikirlerin üretilmesi, fiyatlandırılması, tutundurulması ve dağıtımını içeren, müşteri odaklı, çok çeşitli ve kapsamlı bir faaliyetler bütünüdür. Pazarlama çevresel faktörlerin de etkisiyle sürekli değişen koşullarda ve dinamik bir ortamda yürütülür. Piyasada kullanıcıya ulaşmak için en iyi satış ve dağıtım tekniklerini inceliyoruz ve dolaysız (direkt) dağıtım ve dolaylı (endirekt) dağıtım şekillerini uyguluyoruz. Distribtör, bayi ağı, sıcak satış ekibi, doğrudan satış mağaza ağı oluşturma, elektronik satış, gibi satış yöntemleri ile karlılığımızı ve ürünün piyasadaki tercih sebebi olmasını arttırıyoruz.

Önümüzdeki döneme ilişkin Ar-Ge ve yeni ürün yatırımlarınız var mı?

Müşteri memnuniyetini ilke edinen Crommac Makine Metal İmalat Sanayi, bu hassasiyetini süreklilik için önce kalite ve müşteri memnuniyeti felsefesi ile tasarımlarını ve imalatlarını sürdürmekte, içinde bulunduğu teknolojiden yararlanarak, kaliteyi arttırmayı hedefleyerek, müşterilerine daha iyi hizmet sunmayı amaçlamıştır. Bunun için firmamızın Ar-Ge departmanı sürekli teknolojik gelişimlere ayak uydurarak yeni ürünler tasarlayıp denemelerini yapmaktadır. 2023 yılında en az 3 yeni ürün ile sektörde yerimizi daha da sağlamlaştırmayı planlıyoruz.

 

Önceki İçerikİGDAŞ Altın Bilezik Eğitim Programı başladı
Sonraki İçerikZ kuşaklarının iş hayatındaki yeri, beklentileri, yönetilirken dikkate alınması gereken özellikleri