Yeni nesil akıllı kombi NDJ Smart ile maksimum güvenlik ve verimlilik

 

Daikin’in yeni nesil akıllı kombisi NDJ Smart ile; kullanıcılara son teknoloji, verimlilikle birlikte sunuluyor. Sahip olduğu Daikin’e özel eşanjör ile kullanıcılar yüzde 94 gibi[1] yüksek bir verimlilik elde edebiliyor.

 

Kış aylarının yaklaşmasıyla beraber tüketiciler kışın nasıl tasarruflu ısınacaklarını da düşünmeye başladı. Geleneksel yöntemlerle alınabilecek önlemlerin yanı sıra, yeni nesil akıllı teknoloji bir kombiyle de teknolojik bir tasarruf imkanı da sunuluyor. Daikin’in yeni nesil akıllı NDJ Smart kombisi ile istenilen ortam sıcaklığına verimli bir şekilde ulaşılabiliyor. 24, 28, 35 kW ısıtma kapasitesine sahip NDJ Smart kombilerde bulunan Daikin’e özel yüksek verimli ve AlSi10Mg alaşımı ile yüksek korozyon dayanımlı Premix Eşanjör sayesinde kullanıcılar yüzde 94 gibi yüksek bir verimlilikle ısınabiliyor. Aynı zamanda sahip olduğu otomatik gaz adaptasyon sistemi ile de ideal hava-gaz oranı yakalanana kadar gaz-hava karışımı düzenleniyor. Böylece en verimli yanma en sessiz şekilde sağlanıyor. Bu fonksiyon cihazın ömrünü uzatmakla birlikte, çevreye yayılan zararlı gazların azalmasını da sağlıyor. Özel tasarruf teknolojisi ile geliştirilmiş NDJ Smart kombilerde; ihtiyaca göre brülör gücünün ayarlanması sayesinde, cihazın DUR/KALK çalışması engelleniyor. Böylelikle ısıtma konforu artırılıyor, sistem kayıpları minimize ediliyor ve aynı zamanda, ateşleme esnasında ilave oluşabilecek zararlı madde emisyonları etkisizleştiriliyor. Yüksek modülasyon sayesinde 24 kW kapasitede 3 kW’a kadar inebiliyor. Böylece tüketicilere sadece güvenli ve verimli kullanım ile enerji tasarrufu değil, aynı zamanda çevre dostu bir ürün de sunuluyor.

 

Kombi sıcaklığınızı her yerden kontrol edin

 

Daikin NDJ Smart kombilerde bulunan dahili online kablosuz termostat ile kombiyi uzaktan yönetme imkanı da sunuluyor. D-Sense akıllı kontrol cihazı ve mobil uygulaması ile kullanıcılar evde değilken kombilerini açıp kapatabilir, ortam sıcaklığını konforlarına göre ayarlayabilirler. Her yerden Google Home asistant ve Android telefonlardan sesli komut ile kombiyi kontrol edebilirler böylece istedikleri kolay kontrol ve konfora sahip olabilirler. Konum algılama özelliği ile önceden ayarlanan uzaklığa ulaşıldığında, kullanıcılar kombilerini otomatik olarak çalıştırabilir ya da kapatabilir. Açık pencere algılayıcı ile pencere açık unutulduğunda kombiyi kapatır ve tüketiciyi uyarır. Aplikasyon üzerinden haftalık / günlük programlama yapılabildiği gibi gündüz, gece gibi modlarla hem konfor hem de tasarruf elde edilebilir. Dış hava sensörü olmadan akıllı uygulama sayesinde dış hava sıcaklığı kontrol edilebilir. Kullanıcılar aynı zamanda aplikasyon üzerinden kombinin çalışma performansı ile ilgili alabilecekleri raporlama ile yüzde 30’a kadar ekstra tasarruf sağlayabilirler.

 

Akıllı modlar ile kesintisiz konfor ve tasarruf bir arada

 

D-sense mobil uygulamasında yer alan akıllı modlar günün her anı için kullanıcılara kullanım kolaylığı sunuyor. Ev modu ile kullanıcılar evlerini istedikleri sıcaklıkta tutabilir; uyku modu ile uyurken sıcaklığı diledikleri kadar düşürerek tasarruf sağlar. Dışarı modu ile kullanıcıların günlük rutinlerine göre ev sıcaklığı adapte edilir, onlar dışarıda iken sıcaklık azaltılır, eve döndüklerinde ise kolayca ısıtılır. Konum algılama teknolojisiyle kullanıcılar evden uzaklaştığında kapanır, eve yaklaştıklarında ise yeniden ısınmaya başlar.

 

 

 

[1] 2018 ERP yönetmeliğine göre paket tipi çözümlerde control cihazı kullanılması durumunda kombi cihaz verimliliği yüzde 94 kabul edilir.

Önceki İçerikPA-FLEX projelerin tercihi olmaya devam ediyor
Sonraki İçerikDaikin inverterlı split klimalar ile kış aylarında tasarruflu ısınmak mümkün