Türkiye’ye yeni bir Alman boru firması daha geliyor

Deutsche Bogenn GMBH. Şirketi Genel Müdürü Arif Atalay, Unico Bina Enerji Çözümleri Şirketi Yöneticisi Fatih Güler, Yüksek Alman Teknolojisi ile üretilen Bogenn markalı özel boru sistemlerinin Türkiye Distribütörlüğü için İstanbul’daki törende anlaşmaya imza attı.

Deutsche Bogenn GMBH. Şirketi Genel Müdürü Arif Atalay, Türkiye’de enerji verimliliği konusunda uzman bir ekiple anlaşmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşadıklarını belirtirken, dağıtım kanalı olarak uygulamacı bayilikler üzerinden hareket edilecek olmasının kendileri için çok değerli olduğunu vurguladı.

Unico Bina Çözümleri Yöneticisi Fatih Güler ise konuşmasında şunları söyledi: “Türkiye Distribütörlüğünü almış olduğumuz Alman üretici Deutsche Bogenn firmasının tesisatlar için güvenilir ve uygulama kolaylığı sağlayan yenilikçi ürün sistemlerinin Türkiye genelinde uygulamacı bayilikler vererek yayılmasını sağlamayı planladıklarını belirtirken, yenilikçi ve kaliteli bir marka olan Bogenn ile Türkiye genelinde uygulamacılar için değerli bir partner olacaklarını vurguladılar. Büyüme stratejilerinde sürdürülebilirlik ve inovasyon kavramı önemli bir yer tutuyor. Projelerin enerji verimliliğine özel, uygun ürünlerle birlikte dijitalleşerek değer oluşturacak yenilikleri Türkiye pazarına sunmaya devam edeceğiz.”

Unico Bina Çözümleri Yöneticisi Fatih Güler, “Projelerde bütün olarak tek bir marka ile hizmet vereceğiz”

Kyoto Protokolü ile birlikte önemi artan enerji verimli tesisat sistemleri için geliştirilmiş yerden ısıtma sistemleri ile beraber sıhhi tesisatta güvenilir ve kolay montaj imkanı sağlayan Bogenn Plus ve Bogenn Stabil (Al/Pex ) ürünlerinin katkısıyla bayilerine geniş bir ürün gamıyla hizmet sunacaklarını belirten Fatih Güler, projelerde bütün olarak tek bir marka ile hizmet verilmesini sağlayacaklarının altını çizdi. Pazar payı artan sessiz ve yanmaz atıksu boru sistemleri için de Desibella markasıyla Deutsche Bogenn GMBH firmasının atık su sistemlerinin satışını yapacak olmanın da mutluluğunu yaşadıklarını aktardı.

Türkiye Satış Müdürü Emre Saka, “Kaliteli ve benzersiz ürünler ile bayilerimizin işlerini kolaylaştıracağız”

Türkiye Satış Müdürü Emre Saka fiyata dayalı, nitelikten uzak bir büyüme stratejisini benimsemeyeceklerini söyledi ve şöyle devam etti: “Projelere çözüm sunan, kaliteli ve benzersiz ürünler ile bayilerimizin işlerini kolaylaştıracağımıza olan inancımız çok yüksek. Küresel şartlar nedeniyle sektör firmalarının daha önceki büyüme hedeflerinden ayrışmasına rağmen, Türkiye’deki potansiyel iş hacmi ve inşaat sektörünün gelişimine inanıyoruz. ‘Neredeyse Sıfır Enerjili Binalar yönetmeliği’ konseptine dönüşüm başladı. Bunun için son iki yıldır hazırlık süreçlerimizi tamamladık ve şimdiden onlarca bayilik talebi aldık. Özellikle enerji verimliliği konusunda önemli çalışmalar yapan Unico firması sıfır enerjili evler için ısıtma ve serinletme sistemleri geliştiriyor. Toprak enerjisinin binalarda kullanımı konusunda yüksek tecrübeye sahip ekip, enerjiye bütüncül yaklaşım prensibini benimsiyor. Enerji kaynağı – enerji taşıyıcı – enerji üreteci – enerji yayıcı – enerji kontrol ve enerji depolama alanlarında çalışmalar yapan firmamız, Bogenn markasını enerji taşıyıcı ve enerji yayıcı alanlarında önemli bir partner olarak görüyor.”

Önceki İçerik“İklimlendirme sistemleri artık bir seçenek olmaktan çıkarak zorunlu bir yatırıma dönüştü”
Sonraki İçerik E.C.A., bayi ve paydaşlarıyla seminerde buluştu