Ayvaz, Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü öğrencileri için eğitim düzenledi

Üniversite-sanayi iş birliği kapsamında okulların mühendislik fakültelerinde eğitimler düzenleyen Ayvaz’ın sıradaki durağı Yıldız Teknik Üniversitesi oldu. Okulun Beşiktaş Kampüsü’nde gerçekleştirilen eğitimde öğrencilere buhar ve endüstri sistemleri hakkında güncel bilgiler verildi.

Ayvaz’ın eğitim alanındaki sosyal sorumluluk ve iş birliği faaliyetleri artan bir ivmeyle devam ediyor. Şirketin bu kapsamdaki son durağı Yıldız Teknik Üniversitesi oldu. Ayvaz’dan ARI-Armaturen Türkiye Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü Ersun Gürkan’ın konuşmacı olarak yerini aldığı “buhar ve endüstri sistemleri” eğitimine Makine Mühendisliği bölümünden yirmi öğrenci katıldı. İki saat süren eğitimde öğrencilere buharın endüstri devrimindeki yeri, özellikleri, buhar kazanlarının kullanım alanları, günümüzde uygulanan enerji verimliliği çalışmaları, ekonomizer ve reküperatör kullanımı, flaş buhar tankları, karbon ayak izi düşürme alanındaki teknolojik çalışmalar, kondens tahliye sorunları ve çözüm yolları konularında bilgiler verildi. Enerji sektörüne dair güncel bilgilerin de paylaşıldığı eğitimde öğrencilerden gelen çok sayıda soru cevaplandırıldı.

Eğitimin ardından konuyla ilgili görüşlerini ileten eğitimci Ersun Gürkan, Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileriyle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Mühendislik alanındaki bu buluşmaların öğrenciler, şirketler ve sektör için önem arz ettiğinin altını çizen Gürkan “Bu tür eğitimler, öğrencilerin okulda edindiği akademik bilgileri uygulama bilgileriyle pekiştirmesine imkan tanıyor. Gençler mesleklerine ve iş dünyasına yönelik sorularına somut yanıtlar bulmuş oluyor. Bu eğitimler sadece öğrenciler açısından değil, bizim açımızdan da büyük değer taşıyor. Üniversite öğrencileriyle bir araya gelmek bize büyük bir enerji veriyor; iş hayatının koşuşturmasına kısa bir mola verip yenilenmiş oluyoruz” dedi.

Buhar alanındaki yenilikleri, Ayvaz ve ARI-Armaturen ürünlerini, ürünlerin özelliklerini ve kullanım alanlarını bu eğitimde katılımcılarla paylaşma fırsatı bulduğunu söyleyen Gürkan, “Bilginin ve bilgiyi paylaşmanın değerini iyi biliyoruz, bu eğitimleri sürekli hale getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Geleceğin sektör üyeleri olan gençlerle düzenli olarak bir araya gelmenin karşılıklı fayda doğuracağını düşünüyoruz. Başından sonuna kadar çok verimli geçen bu eğitime imkan tanıyan YTÜ’nün değerli öğretim üyesi Doç. Dr. Cenk Onan’a ve katılan tüm öğrencilerimize çok teşekkür ediyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

Önceki İçerik E.C.A., bayi ve paydaşlarıyla seminerde buluştu
Sonraki İçerikSolarEX İstanbul Fuarı, 5 kat daha büyük alana taşınıyor