Mekanik, tesisat ve inşaat sektörünün dört bileşeni Four Essentials 2022’de buluştu

 

Mekanik tesisat ve inşaat sektörünün dört bileşeni olan yatırımcı, tasarımcı, yüklenici ve tedarikçileri bir araya getiren Four Essentials Mühendislik Toplantısı, Dekogroup ve Aldağ proje ortaklığıyla 10 Mayıs 2022’de Çırağan Palace Kempinski’de gerçekleştirildi.

İlki 2018’de yine Dekogroup tarafından Çırağan Palace Kempinski’de gerçekleştirilen ve bu kapsamda Türkiye’nin ilk mühendislik toplantısı olma özelliği taşıyan etkinlik, yaklaşık 900 sektör profesyonelinin katıldığı başarılı bir organizasyon oldu. 2019 yılında ise Hilton İstanbul Bomonti Hotel & Conference Center’da gerçekleştirilen mühendislik toplantısı, yaklaşık 1500 kişinin katılımı ile Türkiye’deki çok değerli mekanik tesisat profesyonelini bir araya getirerek başarısını sürdürdü.

 

Mekanik Tesisat; Değişime Uyum Sağlamak

Pandemiden dolayı 2020-2021 yıllarında düzenlenemeyen etkinlik, bu yıl Four Essentials Engineering Meeting ismiyle üçüncü defa, Aldağ, Wilo, Samsung, Johnson Controls, Darhan, Taytech ve sektörde önde gelen birçok firmanın sponsorluğuyla 10 Mayıs 2022’de Çırağan PalaceKempinski’de gerçekleştirildi. Moderatörlüğünü ünlü sunucu Oylum Talu’nun yaptığı Four Essentials 2022’nin ana teması olan “Mekanik Tesisat; Değişime Uyum Sağlamak” konu başlığında sunumlarını gerçekleştiren konuşmacılar ilgiyle izlendi.

 

Birçok sektör profesyoneli sunum yaptı

 

Etkinlik boyunca Dekogroup Yönetim Kurulu Başkanı Evren Demirci, Aldağ AŞ İcra Kurulu Başkanı Rebii Dağoğlu, Aldağ AŞ İcra Kurulu Başkan Yardımcısı / Satış ve Pazarlama Direktörü Ersin Yücel, Dinamik Proje Kurucusu / Makine Mühendisi Zühtü Ferah, TC Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Makine Şubesi Müdür Vekili Ebru Soğancı, Samsung Electronics Türkiye Sistem Klimaları Satış Müdürü Tibet Tokat, Mekanik Proje Mühendislik Genel Müdürü / Makine Mühendisi Hamit Mutlu, Kuzu Grup Mekanik Grup Şefi Semih Çalapkulu, Wilo Türkiye Satış Direktörü Fatih Öner, Tanrıöver Mühendislik Genel Müdürü Cevat Tanrıöver, Hasta Bina Doktoru / Firma Sahibi Burak Rıza Toraman, Taytech AŞ Genel Müdürü Mehmet Tayfun Başaran, Tosçelik Profil ve Sac Endüstrisi AŞ ERW Fabrikaları Genel Müdürü Ahmet Sümer, Darhan AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Saygın Ahmet Çağlar,

SOEM Mühendislik Genel Müdürü Makine Mühendisi Ferhat Koyuncu, AEE AREN GRUP Kurucusu Makine Mühendisi Aziz Erdoğan, Doğuş Turizm Grubu Mühendislik Hizmetleri Direktörü Hakan Besnili, AKIM Mühendislik Kurucu Ortağı Uçak Mühendisi Fatma Akım,

Johnson Controls Akıllı Bina Otomasyon Sistemleri Satış Müdürü Cem Genç, Duyar Vana İş Geliştirme ve Pazarlama Direktörü Mehmet Çim, Akçakaya Mühendislik Kurucusu Cemal Ahmet Akçakaya ve Zero Build Institute Uluslararası Sergi Direktörü Hale Erol Hakan sunumlarını yaptı.

 

Konuşmacılara plaket takdim edildi

 

Sektör profesyonellerine hitap eden ve sunumlarını gerçekleştiren konuşmacılar, sonrasında Oylum Talu’nun sorularını yanıtladıkları panellere katıldılar. Four Essentials yetkilileri, panel sonrası konuşmacılara teşekkür plaketi takdim ettiler.

 

Four Essentials’ın amacı

 

Four Essentials’ın amacı; mekanik tesisat ve inşaat sektörünün dört bileşeni olan yatırımcı, tasarımcı, yüklenici ve tedarikçileri bir araya getirmek ve bu bileşenlerin iletişimini sağlamak, teknik bir platform oluşturmak, sektördeki son gelişmeleri ve alanında uzman konukların görüşlerini aktarmak olarak özetlenebilir. Bu amaç doğrultusunda, etkinlik boyunca paneller, özel oturumlar düzenlendi, aynı zamanda fuaye alanında kurulan sektörün lider firmalarının standlarıyla ürün ve hizmetleri tanıtıldı.

Önceki İçerikForm, 2021 yılının en başarılı iş ortağı seçildi
Sonraki İçerikGF, 2021 Sürdürülebilirlik raporunu yayınladı