Endüstri sektöründeki bir şirket olarak, ithalat yapmaktan daha çok, imalatını yaptığımız ürünlerle, ihracat tarafına ağırlık vermeyi tercih ediyoruz. Nst-Nordsteam yerli üretim markamız altında, piyasaya sunduğumuz oransal kontrol vanaları, şirket bilinilirlik ve prestijimizi farklı bir noktaya taşıdı. Kuruluşumuzdan bu yana tüm ekibimizle, ‘en iyi ve güvenilir olma’ felsefesiyle, 2020 yılını tüm olumsuzluklara rağmen yeni yatırımlarımız ve dünyaya açılan kapılarımız ile iyi bitireceğimize inanıyoruz. Daha öncede yaşanması olası ve yaşanan krizlerden, şirket olarak aldığımız stratejik kararlar ile atlayabildik. Şirket olarak, hamlelerimizi üç farklı şekilde gözden geçiriyoruz. Bu, bizlerin bu gibi dönemlerde kurtarıcısı oluyor da diyebiliriz. Ayrıca, Covid-19 döneminde, geleneksel strateji yöntemlerinden biraz sıyrılarak, yeni dijital entegrasyon dönemine uyum sağlamaya gayret gösteriyoruz. Bizim bu konudaki avantajımız, altyapımızı daha önceden, online kullanıma uygun hale getirmiş olmamızdı. Benzer kriz yönetimlerinde, hızlı aksiyon alıp, planlı ilerleyebilmenin önemini bir kez daha görmüş olduk. İş stratejilerimizi bu yönde geliştirmenin, bizleri daha iyi bir pozisyona getirdiğine inanıyoruz.

 

Şirketimiz, içerisindeki Ar-Ge yapısı ve inovasyon kavramıyla, uluslararası düzeyde rekabet edebilir bir yapı için çabalamakta, teknolojik bilgi üretimini, üründe ve üretim süreçlerinde yenilik yapılmasını, ürün kalitesi ve standardının yükseltilmesini, verimliliğin artırılmasını, üretim maliyetlerinin düşürülmesini amaçlamaktadır.

Hammaddelerimiz fabrikaya girdiği andan itibaren gerekli işlemlerini tamamlar, montaj kısmına gelene kadar ISO 9001 Standartları’na uygun olacak şekilde üretim tesisimizde, kalite departmanımız tarafından gözlemlenirler. Üretim tesisimizde, DN15’den DN300’ e kadar ürettiğimiz vanalar ile, akışkanı hacimsel olarak ölçerek, imalatlarımızda gerekli ayar ve kalibrasyon testlerine tabi tutulurlar.

 

Kısaca, eski ve klasik sistemler yüzünden kullanılan gereksiz enerjinin yerini iş kontrolü ve enerji verimi kontrolüne bırakarak, çalışma şartlarınızın enerji tasarrufu yapmasına fayda sağlıyoruz. Otomasyona dayalı endüstriyel vana üretiminde iyi bir noktayı yakalamaya çalıştığımızı söyleyebiliriz. Tüm ürünlerimize yurtiçi ve yurtdışından gelen talepler her geçen gün artıyor. Pnosan Group olarak, üretimini yaptığımız oransal kontrol vanaları şu anda oldukça ön planda, ve ayrıca üretimini yaptığımız basınç düşürücüler için de aynı performansı beklemekteyiz. Nst-Nordsteam direkt tesirli buhar basınç düşürücü vanalar, buhar, basınçlı hava ya da diğer yanıcı olmayan sanayi gazlarının bulunduğu hatlarda kullanım için tasarlanmışlardır. Bu ürün, yüksek basınçta gaz fazındaki akışkanların, basıncının düşürülmesinde idealdir. Bilindiği üzere endüstri sektöründe, maliyet ve zaman bakımından avantaj kazanmak için, akışkanlar yüksek basınçlı hatlarla transfer edilirler. Daha sonra, kullanım yerlerine bağlı olarak, bu basınçların düşürülüp, proses verimliliği ve güvenliği için stabil hale getirilmesi gerekmektedir. Bu sebeple de endüstriyel kuruluşlar basınç düşürücülere gereksinim duymaktadır.

Temmuz 2020 itibariyle ile 8000 m2’lik yeni projemize start vermiş bulunuyoruz. Süreç bizim için şu anda oldukça olumlu ilerliyor. Üretimine başladığımız basınç düşürücü vanaların da duyurusunu ve tanıtımlarını yavaş yavaş yapmaya başladık. Şu anda toplam 11 ülkeye aktif olarak ihracat yapıyoruz. Ürünlerimiz, makine imalatçıları vasıtasıyla dünyanın başka ülkelerine de gidiyor. Ayrıca pazar ve piyasa araştırmalarımız sürerken, ihracat tarafındaki süreçlerimiz de olumlu ilerlemekte…”

Önceki İçerik“Yüksek verimli ürün kullanımının artmasından dolayı yenileme pazarı da hızla büyüyecektir”
Sonraki İçerik“AB’nin altıncı tedarikçisi konumunda olan Türkiye’nin üretim, pazarlama ve satış gücüyle gelecek dönemde AB pazarında şansı daha çok artabilir”