Kutes uluslararası döküm fuarı CastForge’da ürünlerini ziyaretçilerle buluşturacak

 

30 yılı aşan tecrübesiyle 9 farklı sektöre küresel standartlarda yeşil üretim felsefesiyle hizmet veren Kutes, Uluslararası CastForge fuarına katılıyor. Şirket, ziyaretçilerini 4-6 Haziran tarihleri arasında, 2 gün boyunca 5’nci Hall Booth 5A71 numaralı standında ağırlayacak.

Döküm ve dövme endüstrisi için büyük önem arz eden uluslar arası CastForge fuarı 4-6 Haziran tarihleri arasında Almanya’nın en büyük kongre ve fuar merkezlerinden Messe Stuttgart’ta dünyanın dört bir yanından katılımcıları ağırlayacak. Kutes iki gün boyunca 5’nci Hall Booth 5A71 numaralı stantta sektör profesyonelleri ve ziyaretçilerle bir araya gelerek, küresel standartta üretilen katma değerli ürünlerini sergileyecek.

Döküm sektörünün en önemli organizasyonlarından biri olan CastForge’da ülkemizi temsil etmekten dolayı mutlu olduklarını belirten Kutes İcra Kurulu Başkanı Ali Esat Kutmangil, “CastForge Fuarı hem döküm sektöründeki en yeni teknolojileri ve trendleri takip etmemizi hem de sektör, ürün ve hizmet yelpazemizi dünya pazarıyla tanıştırmak için önemli bir fırsat sunuyor. Döküm sektörü için stratejik bir buluşma noktası haline gelen CastForge fuarında Kutes olarak sektörümüzdeki küresel oyuncuları ve fuar ziyaretçilerini standımızda ağırlayacağız. Aynı zamanda 3 kıtada 12 ülkeye gerçekleştirdiğimiz ihracatımızı fuarda yeni iş birliklerine imza atarak artırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Kutes, teknolojik yatırımlarla üretim verimliliğini artırıyor

Operasyonel Mükemmellik Programı çatısı altında TPM, Operasyonel Sürdürülebilirlik, İnovasyon, Endüstri 4.0 ve Dijital Dönüşüm faaliyetlerine ağırlık veren şirket, kalite güvence ve otonom bakım takip modüllerini devreye aldı. Aynı zamanda döküm sektörü için ilk sanal fuar alanını oluşturarak bu ortamı ziyaretçilerle paylaştı. 2023 yılında üretimde sürekliliğin gerekliliği olarak, kalıplama hattında maça koyma robotu, insansız metal transfer sistemi, magnezyum tel tretmanı ve dökümhane proses merkezini devreye aldı. Tüm verileri adım adım dijital ortamda tek bir merkezde takip edilebilir hale getirmeyi hedefleyen şirket; ERP programının yeni versiyonuna geçerek, IoT ile veri çeşitliliğini çoğalttı.Bulut teknolojilerine geçiş için gerekli altyapı yatırımlarını tamamlayan Kutes, tüm bunların yanında Big Data’yı oluşturmak ve AI teknolojisi ile daha hassas verimlilik çalışmaları yapmak için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

 

2033 yılına kadar karbon negatif olmayı hedefliyor

Sürdürebilirlik alanında birçok ilke imza atan Kutes,sektöründe GRI doğrulamalı ilk gönüllü sürdürülebilirlik raporunu yayınladı. Aynı zamanda sektörde TÜRKAK akreditasyonlu İSO 14064 karbon ayak izi hesaplama sistemini kalite güvence sistemineentegre eden ilk dökümhane oldu. Bu sayede sınırda karbon düzenlemesine hazır hale gelen şirket ayrıca kalite güvence sistemine İSO 50001 enerji verimliliği sistemini de dahil etti. Doğaya ve tüm paydaşlara fayda sağlama amacıyla sıfır karbon odağında hareket eden Kutes, hayata geçirdiği sürdürülebilirlik yatırımlarıyla 2033’e kadar karbon nötr olmayı hedefliyor.

 

 

Önceki İçerikUNDP Türkiye ve SOSİAD 28 Mayıs 2024 Salı günü saat 14:00’de ‘’AB ve Türkiye Örneklerinde F-Gazı Yönetmeliği: Politika Tedbirlerinden Piyasa Etkileri’’ konulu webinar düzenliyor.
Sonraki İçerikTublex A.Ş. Yeni Satış Müdürü Emrullah Gökçen oldu