Daikin Sensei, Daikin Hendek Üretim Tesisleri’nde üretilmeye başlandı

 

Daikin Group içinde ilk kez Daikin Türkiye’nin Hendek’teki fabrikasında üretilmeye başlanan ‘Duvar Tipi Tam Yoğuşmalı Kazan’ Daikin Sensei, üstün özellikleriyle öne çıkarken, yıllık 10 bin adet üretim ve ihracat olanaklarıyla da dikkat çekiyor. Konut, okul, fabrika, villa ve hastane gibi yapıların merkezi sistem ısıtmasını ve kullanım sıcak suyunu sağlayan ‘Duvar Tipi Tam Yoğuşmalı Kazan’ Daikin Sensei; geniş kapasite aralığı, 16 cihaza kadar kaskad olanağı vermesi ile yüksek enerji tasarrufu ve verimlilik sağlayan premix yoğuşma teknolojisine sahip. Güvenirlilik, sağlamlık, termal şoklara karşı direnç, düşük termal atalet, uzun ömür ve sistem maliyet avantajı gibi konularda mükemmel bir üstünlük sağlayan ‘paslanmaz çelik eşanjör’ ve entegre klape ve kaskad modülü ise cihazın en önemli özelliklerinden biri olarak fark yaratıyor.

 

İklimlendirmenin her alanındaki yenilikleriyle sektörün yönünü belirleyen Daikin, 2021 yılının son günlerinde Hendek’teki fabrikasında hayata geçirdiği yeni üretim bandıyla Sensei adını verdiği ‘Duvar Tipi Tam Yoğuşmalı Kazan’ların üretimine başladı. ‘Duvar Tipi Tam Yoğuşmalı Kazan’ hattı ile Daikin, yıllık 10 bin adet üretim planladığı, ihracat değeri olan yeni bir seriyi de ürün gamına eklemiş oldu. ‘Duvar Tipi Tam Yoğuşmalı Kazan’ Daikin Sensei’nin öne çıkan özelliklerinden biri de Daikin Group içinde sadece Türkiye’de üretiliyor olması. Konut, okul, fabrika, villa ve hastane gibi yapıların merkezi sistem ısıtmasını ve kullanım sıcak suyunu sağlayan ‘Duvar Tipi Tam Yoğuşmalı Kazan’ Daikin Sensei; üstün teknik özellikleriyle benzerlerinden ayrışıyor. 60, 130, 150 kW olmak üzere 3 farklı kapasite ile ‘geniş kapasite aralığı’ sunan cihaz, 16 cihaza kadar kaskad olanağı sağlıyor. Tek sistemde 60 kW’dan 2400 kW’a kadar ‘yüksek kapasite’ imkanı veren Daikin Sensei, kullanılan premix yoğusma teknolojisi sayesinde yüzde 109,1’e varan verim değerine ulaşıyor ve böylece düşük yakıt sarfiyatı sağlıyor.

 

Paslanmaz çelik eşanjör fark yaratıyor

 

3 kapasitede Master ve Slave tipleri olmak üzere 6 modeli olan Daikin Sensei’yi benzerlerinden ayıran en önemli özelliklerinden biri de ‘paslanmaz çelik eşanjör’e sahip olması. Daikin kazanlarda kullanılan ısı eşanjörlerinin paslanmaz çelik boruları bükülmüş ve daha sonra hidro şekillendirilmiş hale getirilmiş olduğundan son derece kompakt üniteler halinde oluyor. Paslanmaz çelik borular arasında aynı ve tutarlı bir alan sağlayan özel bir endüstriyel süreç olan hidro şekillendirme; buharın dolaşımını, ısı iletimini ve doğal temizleme işlemini kolaylaştırır. Paslanmaz çelik, yoğuşma koşullarına mükemmel şekilde uyan bir malzeme olduğu için eşanjöre güvenilirlik, sağlamlık, termal şoklara karşı direnç, düşük termal atalet, uzun ömür ve suyun pH değerine karşı düşük duyarlılık gibi konularda üstün özellikler sağlar. Bunun yanı sıra sistem maliyet avantajı sağlayan ‘entegre klape’, tek tuşla hızlı ve kolay kullanım sağlayan ‘digital kullanıcı paneli’, kaskad sistem maliyetini optimize etmek için her kapasitede ‘takipçi ve lider kazan’ seçenekleri de ürünün farkını ortaya koyan diğer özellikler arasında dikkat çekiyor. Bluejet® brülör teknolojisi sayesinde 1:6 gibi ‘geniş modülasyon aralığı’na sahip olan Daikin Sensei, düşük NOx ve CO emisyon değerleriyle de çevre dostu bir ürün olarak öne çıkıyor.

 

Her türlü bina için mükemmel çözüm

 

Sınıfının en iyisi paslanmaz çelik eşanjör ve bakır su boruları sayesinde uzun ürün ömrüne sahip olan cihaz, parazit önleyici harmonik filtre (EMC) sayesinde üstün koruma sağlıyor. Tüm baca sistemlerine uyum sağlayan Daikin Sensei, tam Hermetik ve yarı Hermetik olarak çalışabilmektedir. Kullanımı kolay kullanıcı paneli sayesinde farklı ihtiyaçlara göre programlanabilen Daikin Sensei, MODBUS sistemine uyumlu olduğu için akıllı binalarda rahatlıkla entegre edilebiliyor. Kompakt boyutları, sınıfının en iyi komponentleri, kaskad sistemlerde ürün ömrünü artıran ‘eş yaşlandırma’ fonksiyonu ile öne çıkan Daikin Sensei, binalar, hastaneler, ofisler, villalar ve fabrikalar için mükemmel bir çözüm oluşturuyor.

Önceki İçerikDaikin’e A.L.F.A. Awards’da birincilik ödülü
Sonraki İçerikEmas, ALFA Awards’ta ‘ısıtma’ kategorisinde altın ödülün sahibi oldu