COPA, yeşil bir dünya için karbon ayak izini azaltıyor

 

Üretim süreçlerinde sürdürülebilir kaynak kullanımına odaklanan COPA Isı Sistemleri, 2022 yılında Bursa’da yer alan üretim tesisinde devreye aldığı güneş enerjisi sisteminde yeni bir yatırım yaptı. COPA, bu yeni yatırımıyla birlikte 2023 yılındaki GES kapasitesini yüzde 100 artırarak yılın 3 ayı tasarruf etmeyi hedefliyor.

 

Çevreye saygılı, yenilikçi ve üstün tasarruf sağlayan ürün grubuyla iklimlendirme sektörünün öncü firmalarından olan COPA, üretim süreçlerinde sürdürülebilir kaynak kullanımına odaklanmaya devam ediyor. COPA, Bursa Minareliçavuş Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan üretim tesisinde 2022 yılında devreye aldığı güneş enerjisi sisteminde yeni bir yatırım yaptı. COPA, bu yeni yatırımıyla birlikte 2023 yılındaki GES kapasitesini yüzde 100 artırarak yılın 3 ayı tasarruf etmeyi hedefliyor.

 

Üretim süreçlerindeki enerji maliyetlerinden tasarruf ederken diğer yandan çevreci yaklaşımını bir kez daha ortaya koyan COPA, yılda 112.654 adet ağaç kurtararak emisyonun yaklaşık 1.239.197 kg karbondioksit eşdeğeri kadar azaltılmasını sağlayacak.

Önceki İçerikCOPA “Bizim Tasarrufumuzda” diyor
Sonraki İçerikDaikin’e A.L.F.A. Awards’da birincilik ödülü