GF Hakan Plastik Pazarlama Grup Müdürü Elif DEMİRBİLEK BALABAN

 

“Artık genel olarak tüm dünyada dinamikler değişti ve hızlı ayak uyduranlar hayatlarına devam edebiliyor”

 

“2018 yılından bu yana İnşaat sektörü daralıyor. Paralelde konut izinleri de hemen hemen aynı durumda. Ülkemizdeki genel büyüme oranı ile inşaat sektörünün büyüme oranı ters paralelde ilerlemeye başladı. Dolayısı ile malzeme ihtiyacı da önceki yıllardaki gibi değil. Böyle bir dönemde farklı seçeneklerle pazarda olmaya devam ediyoruz. Hedefimiz malzeme tedariği değil, sistem tedariğini sağlamak. Tüketicilerin talepleri de yıllar önceki gibi değil, dinamiklere uygun olarak kendimizi güncelliyoruz. Aslında artık genel olarak tüm dünyada dinamikler değişti ve hızlı ayak uyduranlar hayatlarına devam edebiliyor.

 

GF Hakan Plastik, inşaat sektöründe ” Suya Yön Veren” malzemeler ile var. Su, kıymetli bir kaynak. Hepimiz su ve enerji gibi kaynakların doğru kullanımı için farklı projeler yapıyoruz. Bizim farkımız; suyun bizim işimizin ana teması olması. Yeni ürünler için artık ”sürdürülebilir ürün” dediğimiz kriter çok önemli. Hem tüketici ihtiyacını karşılayıp bir sistemin parçası olacak hem de doğaya duyarlı olacak. Mevcuttan daha az su ile ihtiyaç nasıl karşılanır ya da ürünün içeriğini nasıl daha doğaya uyumlu hale getirebiliriz sorularına yanıtlar arıyoruz.  Yeni ürünlerin hem talebi karşılama hem de sürdürülebilirlik ilkelerine de uygun olma zorunluluğu var. Kalite konusunu zaten bir özellik olarak görmüyoruz, tartışabileceğimiz bir konu değil. GF Hakan Plastik olarak tüm ürünlerimizin kalitesi zaten bizim için olması gereken bir standart. Yine ürün fiyatını da pazardan çok uzak olmayan bir yere konumlandırmanız gerekiyor. Her ayrıcalık bir maliyettir tabii ki, bunu da unutmamak gerekiyor. Dolayısı ile tüketicinin de fiyat kıyasını tüm özellikleri yan yana koyarak değerlendirmesi gerekiyor. Pazar ihtiyaçlarını doğru anlayarak geliştirilen ürünler pazarda kendisine kolaylıkla yer buluyor. Geliştirilen ürün veya sistemler müşteri ihtiyaçlarına çözüm sunmalı, kalite, fonksiyonellik ve fiziksel özelliklerin yanı sıra sürdürülebilir üretimi destekleyen olumsuz çevresel etkileri az, doğa dostu ürünler ortaya koyabilmek gerekiyor.

 

Şu anda ön plana çıkan ürünlerimiz Silentaürün grubumuz ve Aquasystem PP-RCT diyebiliriz. Silenta Ürün Grubu- Silenta Extreme, Silenta Premium ve Silenta 3A- tüm üstün kalite, sessizlik, dayanıklılık, halojen içermeme, yanmaya dayanıklılık gibi birçok özelliği bir arada sağlaması ile atık su sistemleri için önemli çözümler sunuyor. Ayrıca Silenta ürün grubumuzu, şeffaf bir şekilde üretiyor ve EPD sertifikaları ile çevresel etkilerini beyan edip takip edebiliyoruz. Daha az plastik malzeme kullanımı ile karbon ayak izini azaltan ve %100 geri dönüştürülebilmesi gibi özellikleri ile geleceğin tesisat malzemesi haline gelen Aquasystem PP-RCT Boru Sistemi, yeni nesil ham maddesi ve üstün özellikleri ile sadece yapılara değil, geleceğin şekillenmesinde de rol üstleniyor. Aquasystem PP-RCT, GF Hakan Plastik’in sürdürülebilir üretim ve tüketim kalıplarını sağlamak üzere sürdürdüğü çalışmalar sonucunda uluslararası geçerliliğe sahip EPD (Çevresel Ürün Beyanı) sertifikasına da sahip bulunuyor. EPD yani Çevresel Ürün Beyanı, ürünlerin yaşam döngüleri boyunca ortaya çıkan çevresel etkilerin, şeffaf ve karşılaştırılabilir bir biçimde iletişimini sağlayan, bağımsız doğrulanmış ve tescil edilmiş belgedir. Hem üstün performansları hem de çevre dostu üretim anlayışı ile ürettiğimiz bu ürünlerimizin önümüzdeki dönemde daha da popüler hale geleceğini biliyoruz.”

Önceki İçerikSolarEX İstanbul, dünya markalarının son teknoloji ürünlerini 15. kez yatırımcısıyla buluşturmaya hazırlanıyor
Sonraki İçerik“Tüketicinin ürün tercihinde uzun vadeli hesaplar yaptığını, uzun ömürlü ve en az servis hizmeti gerektiren ürünleri tercih etmekte olduğunu gözlemliyoruz”