İSİB, ASHRAE CRC 14. Bölge Konferansı’na platin sponsor olarak katıldı

 

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), 9-10 Eylül tarihlerinde İspanya’nın başkenti Madrid’te yapılan ASHRAE CRC 14. Bölge Konferansı’na platin sponsor olarak katıldı.

2030 ve 2050 dekarbonizasyon hedeflerini karşılamak için iklimlendirme sektörünün global vizyonunu oluşturmak temasıyla gerçekleştirilen etkinliğe İSİB’i temsilen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zeki Poyraz, Yönetim Kurulu Üyesi O. Murat Erenoğlu ile Denetim Kurulu Üyesi ve ASHRAE Turkish Chapter Başkanı Ahmet H. Gökşin katıldı.

 

İspanya hükümeti İnovasyon birimi Genel Sekreteri Teresa Riesko açılışını yaptığı etkinlik kapsamında Industry Round Table toplantısı başta olmak üzere teknik seminerler ve birçok iş toplantısı gerçekleştirildi. Etkinliğin kapanış yemeği ise ASHRAE Başkanı Farooq Mehboob’un katılımı ile yapıldı. Türkiye Cumhuriyeti Madrid Ticaret Müşaviri Nazlı Seza Onat’ın da ziyaret ettiği etkinlikte İspanya’daki iklimlendirme sektörü ile ilgili bilgi alışverişinde bulunarak pazarlama ve tanıtım faaliyetlerinin etkin kullanılması konusunda kendisinden bilgiler alındı.

 

ASHRAE CRC 14. Bölge Konferansı’nın bölgenin en önemli buluşması olduğunu söyleyen İSİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zeki Poyraz yapılan iş görüşmeleri ve Industry Round Table toplantısında Türk iklimlendirme sektörünü en iyi şekilde temsil ettiklerini ifade ederek şunları söyledi: “İSİB olarak tüm Dünya’da yaptığımız tanıtım ve pazarlama faaliyetleri ile sektörümüzün ihracatını en yüksek seviyeye getirme vizyonu ile hareket ediyoruz. ASHRAE CRC 14. Bölge Konferansı da İspanya ve bölgesi için bu vizyonun önemli bir parçası. Konferansın platin sponsoru olarak hem birebir hem de dijital platformlarda iyi bir tanıtım yaptığımızı düşünüyorum. Sektörümüzün gelişimi ve ihracatının artırılması amacıyla ben ve Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarımız yabancı muhataplarımızla bilgi alışverişinde bulunarak sektör olarak ihtiyaç duydukları bilgileri paylaştık. Ayrıca konferans öncesinde ASHRAE Başkanı Farooq Mehboob’un katılımı ile bir toplantı gerçekleştirerek 9-14 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek ASHRAE’nin en önemli global toplantılarından RAL CRC İstanbul’un hazırlık çalışmalarını ele aldık. İklimlendirme sektörünün en prestijli etkinliklerinden biri olacak RAL CRC İstanbul’a ev sahipliği yapacak olmaktan mutluluk duyduğumuzu Sayın Başkan’a bildirdik.”

Önceki İçerikİSİB, Balkan ülkelerinden 30 firmayı Türkiye’deki iş insanları ile buluşturdu
Sonraki İçerikİSİB’ten, Boilers And Burners 2022 Fuarı’na milli katılım organizasyonu