ODE yöneticileri 2022-2024 stratejik planının ilk 6 ayını değerlendirdi

 

Türkiye’nin yüzde 100 yerli sermayeli en büyük yalıtım şirketi ODE Yalıtım, 2022-2024 yıllarını kapsayan üç yıllık stratejik planının ilk 6 ayını değerlendirdi. Sapanca’da düzenlenen ve iki gün süren toplantıya ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan ile birlikte şirketin üst düzey yöneticileri katıldı. Sürdürülebilir, rekabetçi ve kapsayıcı büyüme stratejisi ile global bir marka olma yolunda ilerlediklerini söyleyen ODE Yalıtım Strateji Komitesi Üyesi Özgür Kaan Alioğlu, “Yakın zamanda üretime başlayacağımız yeni tesisimiz ile Çin ile Almanya arasındaki coğrafyada teknik yalıtımdaki en büyük üretici konumuna geleceğiz” dedi.

 

Türkiye’de ve ihracat yaptığı altı kıtadaki 75’in üzerinde ülkede yalıtım sektörünün önde gelen şirketlerinden biri olan ODE Yalıtım, bu yılın başında 2022-2024 yıllarını kapsayan üç yıllık strateji planını açıklamıştı. Şirketin üst düzey yöneticilerinin, paydaşların da görüşlerini alarak hazırladığı planının ilk 6 ayını değerlendirmek üzere bir toplantı düzenlendi. Sapanca’da gerçekleşen iki günlük toplantıya ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan’ın yanı sıra yönetim kurulu üyeleri ve üst düzey yöneticiler katıldı.

 

“Kapasite artırımı ve yeni yatırımlar planlıyoruz”

 

Yerelden çıkıp global bir marka olma hedefiyle ilerleyen ODE’nin sürdürülebilir, rekabetçi ve kapsayıcı büyümeyi esas aldığını ifade eden ODE Yalıtım Strateji Komitesi Üyesi Özgür Kaan Alioğlu, “Bu hedef doğrultusunda R-Flex markalı elastomerik kauçuk köpüğü ısı yalıtım ürünü üretiminde kapasitemizi artırmak için Eskişehir’de kurduğumuz tesiste artık sona yaklaştık. Bu tesisle birlikte üründeki kapasitemizi yaklaşık dört kat artırarak, toplam yıllık 18 bin ton kapasiteye çıkaracağız. Böylece Çin ile Almanya arasındaki coğrafyada teknik yalıtımdaki en büyük üretici konumuna geleceğiz. Kauçuk ve membranda kapasitemizi artırırken, taş yünü ürünümüz için de yeni yatırım planlıyoruz” diye konuştu. Alioğlu, geleceğin ODE’sini kurgulamak üzere insan kaynağı, dijitalleşme, Ar-Ge, verimlilik ve sürdürülebilirlik çalışmaları yapacaklarını da sözlerine ekledi.

 

13 maddelik aksiyon planı

 

ODE Yalıtım’ın yeni dönem stratejisi kapsamında yurt içi ve yurt dışı yatırımları, üretim kapasitesi, Ar-Ge, insan kaynakları, dijitalleşme, tedarik, dağıtım kanalları, ihracat, satış ve pazarlama alanlarında toplam 13 maddelik bir aksiyon planı oluşturuldu. Stratejinin odağında ise insan, teknoloji, katma değerli büyüme ve yeşil dünya yer alıyor.

Önceki İçerikDünya markaları 15. kez SolarEX İstanbul’da buluşuyor
Sonraki İçerikÜntes, yeni web sitesini yayınladı