Yerli üretim Copa kombiler artık Çin pazarında

 

İklimlendirme sektörünün öncü firmalarından Copa Isı Sistemleri, Bursa’daki fabrikasında son teknoloji kullanarak ürettiği Eon kombiyi Çin’e ihraç etmeye başladı. COPA Genel Müdürü Oktay Erdinç, bu yıl Çin’e yapılacak ihracatın yüzde 30’nu kombinin oluşturacağını ifade etti.

 

Copa, yenilikçi ürünlerini dünyayla buluşturmaya devam ediyor. Yüksek verimli iklimlendirme çözümleri sunan Copa, Çin’e radyatörün ardından kombide ihraç etmeye başladı. Copa, son teknoloji kullanarak ürettiği Eon kombiyi Çin pazarındaki tüketicileriyle buluşturdu. %100 yerli sermaye ile üretim yapan ve yenilikçi ürün grubuyla dikkat çeken Copa, 4 kıtada 40’tan fazla ülkede faaliyet gösteriyor. Copa, 2022 yılında kombi ihracatını artırmayı hedefliyor.

 

Copa ayrıca geçtiğimiz Aralık ayında, Çin’de her sektörün en popüler markalarının ödüllendirildiği China Confortable Household Conference’da radyatör alanında 2020 yılının en popüler markası ödülünün de sahibi oldu. Copa bu prestijli ödülü 2 yıl üst üste kazanarak Çin pazarında dikkatleri çekmeyi başardı.

 

Copa Isı Sistemleri Genel Müdürü Oktay Erdinç, “Dünya devi olarak ifade edilen Çin, Copa Eon kombiyi tercih etmeye başladı”

 

Çin’e yaptıkları kombi ihracatıyla ilgili konuşan Copa Isı Sistemleri Genel Müdürü Oktay Erdinç; “Copa olarak bugüne kadar dünyanın birçok noktasında farklı ürün gruplarımızla başarılı işlere imza attık. Çin’e, radyatörün ardından kombide ihraç etmeye başladık. Bursa fabrikamızdan çıkan ürünler Çin’deki tüketiciler tarafından da kullanılmaya başlandı. Bu gelişme ülkemiz ve sektörümüz açısından gurur verici. Dünya devi olarak ifade edilen Çin, Copa Eon kombiyi tercih etmeye başladı. 2022 yılında Çin ihracatımızın %30’unu kombi olarak hedefliyoruz. Copa olarak dünyanın farklı pazarlarında kombi ihracatımızı artırmayı hedefliyoruz” dedi.

Önceki İçerikBaymak, Türkiye’nin her noktasında yetkili servis ağını güçlendirmeyi sürdürüyor
Sonraki İçerikCopa, Ege bölgesi bayileriyle bir araya geldi