Vaillant yenilenen modülasyonlu oda termostatları ile evlere tasarruf ve konfor getiriyor

 

Verimliliği en üst seviyeye çıkaran ürünlere yatırım yapan Vaillant, enerji tüketiminde önemli ölçüde tasarruf sağlayan oda termostatlarını yeniledi. Vaillant, Modülasyonlu Oda Termostatları ürün ailesinin daha fonksiyonel ve şık tasarımlı yeni üyeleri VRT 380/380f senso HOME ve VRC 720/720f senso COMFORT serisi ile müşterilerine tasarrufu ve konforu aynı anda sunmaya devam ediyor.

 

Doğayı koruma anlayışı ile enerji verimliliğini en üst seviyeye çıkaran ürünler sunan Vaillant, tasarruf, konfor ve teknolojiyi birlikte sunduğu ürünlerinden modülasyonlu oda termostatları ürün ailesini yeniledi. Yenileme çalışmaları kapsamında ürün ailesinde yer alan VRT 350/350f, VRT 370/370f, VRT 450/450f yenilenerek VRT 380/380f senso HOME; VRC 700/700f serisi ise yenilenerek VRC 720/720f senso COMFORT adını aldı.Yeni ürün ailesi daha fonksiyonel ve yenilenen şık tasarımıyla evlerde tasarrufu ve konfor sunmaya devam ediyor.Vaillant ayrıca müşterilerine internet bağlantısı ile kombi, kaskad sistemleri, ısı pompası sistemlerini uzaktan kontrol etmek için tasarlanan VR 920 internet erişim modülünün yeni serisi VR 921 senso NET’i de müşterilerinin kullanımına sunuyor.

 

Tüketicinin ihtiyacını doğru belirleyip buna göre adımlar atmanın önemine dikkat çeken Vaillant Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Erol Kayaoğlu, “Dünyadaki dijitalleşmeye paralel olarak ısıtma sektöründe de dijital ürünlerin payı artış gösteriyor ve sektör trendlerinde belirleyici rol üstleniyor. Vaillant olarak dijitalleşen dünyayla aynı doğrultuda ilerleyerek enerji verimliliğini en üst seviyeye çıkaran ürünlere yatırım yapıyoruz. Müşteri beklentilerine uygun olarak yenilediğimiz akıllı oda termostatları evlere ekstra konfor getiriyoruz” dedi.

 

Günü 12 farklı zaman programında farklı sıcaklıklarda planlıyor

 

Vaillant’ın yeni modülasyonlu oda termostatları senso HOME VRT 380/380f ile senso COMFORT VRC 720/720f ürünleri; günü 12 farklı zaman programında hem ısıtmada hem de sıcak suda farklı sıcaklıklarda planlayabiliyor. Resürkilasyon hattı kontrolünde ise  günü 3 zaman dilimine bölüyor. Senso HOME ve senso COMFORT, yenilenen ara yüzleri dokunmatik ekranları sayesinde ayrıca evlere çok daha şık bir görüntü sunuyor. Ürünler, dış hava duyargası ile birlikte kullanıldığında sistem verimliliği artırıyor. Yeni modülasyonlu oda termostatları uzaktan kontrol sistemi VR 921 internet modülü ile de uyumlu olarak çalışıyor. Bu sayede hem cep telefonundan hem de tabletten kontrol edilebiliyor. Enerji tüketimi takip izleme sistemine sahip olan senso COMFORT VRC 720/720f, yedi cihaza kadar kaskad kontrol imkanı sunuyor. Ürün,9 farklı zon kumanda edebiliyor, kaskad sistemlerde hem ısıtma hem de soğutma kontrolü sağlıyor.

 

Oda sıcaklığını 1 derece düşürmek yıllık ortalama %5 tasarruf sağlıyor

 

HVAC ünitesinin çalışma şartlarını belirleyerek, oda sıcaklığını belirli toleranslarda sabit tutmaya yarayan oda termostatları; oda sıcaklığını konfor şartlarına göre belirlediğinden dolayı enerji tüketiminde önemli ölçüde tasarruf sağlıyor. Belirlenen konfor şartlarına göre çalışan oda termostatları mekanı istenen sıcaklıkta sabit tutuyor. Oda sıcaklığını 1 derece düşürmek yıllık ortalama %5 enerji tasarrufu sağlıyor. Dış hava duyargası bulunan sistemlerde, kombi dış hava sıcaklığına göre istenen ev sıcaklığı  için alev boyutunu ayarlıyor ve özellikle havanın daha ılık olduğu dönemlerde sisteme ekstra tasarruf sağlıyor. Dış hava duyargalı modülasyonlu oda termostatları %94 ve üstü olan kombiler için sisteme %4 daha ekstra tasarruf sağlayarak ısıtmada sistemi A+ enerji seviyesine taşıyor.

Önceki İçerikODE Yalıtım, 2023 yılına kadar 125 milyon TL’lik yatırım yapacak
Sonraki İçerikVestel Proje Ortağım, V6 serisinin yeni VRF ürünlerini sektöre sunuyor