İzocam, dijital yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor

Yalıtım sektörünün önde gelen firması İzocam, gelişen teknolojiyle birlikte, iş yapış biçimlerinde çağın gerektirdiği değişimi gerçekleştirmek amacıyla dijitalleşme yatırımlarını sürdürüyor. Son olarak www.izocam.com.tr adresindeki web sitesini “Arkasında İzocam var” mottosunu yansıtacak şekilde, mobil uyumlu ve kullanıcı odaklı yenileyen İzocam, web sitesine pek çok da yeni içerik ekledi. Mart ayında www.tekiz.com.tr adresindeki İzocam Tekiz web sitesini de yenileyen, bu yılın başında SAP uygulamasına geçen ve geçtiğimiz yıl İK alanında yeni dijital uygulamaları devreye alan İzocam dijitalleşme ve yenilenme yolunda önemli birçok adım attı.

İzocam Genel Direktörü Murat Savcı, gerçekleştirilen bu yatırımların dijitalleşme alanında bugüne kadar yapılan çalışmaların devamı olduğunu belirterek şunları söyledi: “Günümüzde değişim artık sürekli bir ihtiyaç ve bu değişim dünyasında gücümüzü korumak, sürekli değişen koşullar karşısında hızla reaksiyon verebilmek, hızla uyum sağlayabilmek kısacası daha çevik haraket edebilmek her zamankinden daha çok önem kazandı. Bu nedenle geçen yılın ikinci yarısı ve bu yılın ilk yarısı dijital yatırımlara odaklandık. Yaptığımız her işin ve sunduğumuz her ürünün arkasındayız. ‘Arkasında İzocam var’ mottosuyla ifade ettiğimiz bu yaklaşımımızı yenilenen web sitelerimize de yansıttık.”

Dijital dönüşüm ile İzocam, iş süreçlerinin verimliliğini, kalitesini ve güvenilirliğini artırmayı, erişilebilirliği ve farklı sistemler arası veri alışverişini geliştirmeyi, müşteri memnuniyetini arttırmayı, operasyon maliyetlerini azaltmayı ve iş sürekliliğinin sağlanmasını hedefliyor.

Web siteleri yenilendi

İzocam’ın yaptığı her işin ve arz ettiği her ürünün arkasında olduğu mesajını taşıyan “Arkasında İzocam var” mottosu ile uyumlu söylem ve görsellerin geliştirildiği yenilenen web sitesi, İzocam’ın sürdürülebilirlik misyonu ile iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili hedeflerini yansıtacak şekilde, bugüne kadar arkasında olduğu referans projeler gibi içeriklerle zenginleştirdi. Ayrıca, İnsan Kaynakları menü içeriği ve sayfa tasarımı güncellendi, İzocam’ın Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili anlayışını yansıtan yeni sayfalar kullanıma açıldı. Yenilenen sitede ürünler ve uygulama örnekleri öne çıkarıldı, bu sayede son kullanıcının ürün içeriklerine ve özelliklerine daha kolay erişmesi sağlandı.

İzocam’ın sosyal medya hesaplarıyla entegre çalışır hale getirilen, güncel sosyal medya kullanıcı adedini anlık gösteren ve ana sayfa üzerinden hesap erişimlerine izin veren yeni web sitesi siteye gelen ziyaretçilerin doğrudan bayiye yönlendirilmesi için “Bayi” menüsü üst sıraya alındı. Ayrıca, hem ana sayfadan hem de ürünler sayfasından “En yakın bayiyi bul” uygulamasıyla ürünleri inceleyen ziyaretçilerin ilgili bayiyi kolaylıkla bulması da sağlandı. İzocam bayi adreslerinin yanı sıra Google maps üzerinden adres bulma kolaylığı da getirildi.

Yenilenen site sade ve mobil uyumlu bir tasarıma, kullanıcı dostu bir menü yapısına sahip. Eklenen site içi arama modülü sitedeki içerikleri arama motoru optimizasyonuna (SEO) uygun şekilde sıralayan SEO’yu destekleyici bir yazılımla çalışıyor. İzocam’ın Türkçe ve İngilizce olmak üzere iki dilde hizmet veren web sitesi yıl içinde farklı fazlarda içerik ve alt yapı açısından geliştirilmeye devam edecek.

Mart ayında yenilenen ara yüzüyle hizmet vermeye başlayan www.tekiz.com.tr ise hem masa üstü hem de mobil uyumlu geliştirildi. İzocam Tekiz ürünlerinin kullanıldığı referans projelerin de yer aldığı sitede, ürünler ve uygulama alanları öne çıkarılırken, arama modülü de site içi SEO’ya uyumlu olarak tasarlandı. “Bayi” menüsünün üst sıralara taşındığı ve “En yakın bayiyi bul” uygulamasının yer aldığı sitede, kullanıcıların projeye uygun ürün bilgisini en doğru şekilde İzocam Tekiz bayilerinden alabilmeleri amaçlandı.

İzocam’a dijital dünyada çeviklik kazandıran diğer uygulamalar

İzocam, web sitelerinin yenilenmesinin yanı sıra 2020 yılı Şubat ayında müşterilerine hizmet sürelerini kısaltan ve verilerin güvenliğini artıran SAP uygulamasını da devreye aldı. SAP sayesinde talimat sistemi kaldırıldı ve en önemlisi de müşterilere sunulacak hizmet taahhütnamelerini yerine getirecek süreçler kurgulandı. Ayrıca, üretim planlama sürecini iyileştiren MRP sistemi kullanılmaya başlandı ve kalite, Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği gibi fonksiyonlar iş süreçlerine entegre edildi. SAP sistemine geçişle birlikte, İzocam24 Bayi Portalı da SAP ile tam entegre bir sistem olarak yenilendi.

İzocam geçtiğimiz yıl, performans gelişimi, özlük işleri ve eğitim süreçleri gibi konuları çalışanların kendilerinin takip etmesine olanak veren dijital bir platform olan “Dijital İK” uygulamasına da başladı. Çalışanlardaki değişimleri ve yıl boyunca yapmış oldukları çalışmaları değerlendirebilecekleri profesyonel bir ortam olan, İzocam Tutum & Yetkinliklerini değerlendirmeyi ve çalışanın gelişim noktalarına açıklık getirmeyi, çalışanın isteklerini ve kariyer beklentilerini tanımlamayı, eğitim ihtiyaçlarını önceden belirlemeyi, geçmiş yılı değerlendirmeyi, kişisel hedeflerini belirlemeyi mümkün kılan Dijital İK, süreci izlenebilir ve sürdürülebilir kılmak açısından da önemli bir işlev üstleniyor.

İzocam büyük dijital projelerinin yanında, EBA süreç yönetim sistemi ve online ihale portalı gibi iş süreçlerini izlenebilir, ölçülebilir ve şeffaf temellere oturtacağı farklı dijital uygulamaları da devreye aldı.

Şu anda yeni dijital projelerin gündemlerinde olduğunu ve yıl boyunca farklı ihtiyaçlara yönelik dijital proje yatırımlarına devam edeceklerini belirten İzocam Genel Direktörü Murat Savcı; “Dijitalleşme alanında yaptığımız yeni yatırımlar sayesinde artık sahalarda çok daha çevik ve müşteri odaklı bir İzocam var. Önümüzdeki dönemde de bu çevik yaklaşımı koruma konusunda gerekli aksiyonları almaya, bu alanda öncü olmaya, yaptığımız işlerin arkasında durmaya devam edeceğiz” dedi.

Önceki İçerikGF Hakan Plastik eğitimlerine online devam ediyor
Sonraki İçerikMasdaf, renovasyon projeleri ile dünya kaynaklarını koruyor