DemirDöküm’ün müşterilerine sunduğu deneyim, A.L.F.A. Ödülü ile taçlandırıldı

DemirDöküm’ün müşterilerine sunduğu deneyim, A.L.F.A. Ödülü ile taçlandırıldı

İklimlendirme sektörünün öncü markalarından DemirDöküm, bu yıl 5’incisidüzenlenen ve müşteri deneyimini en iyi yöneten markaların belirlendiği A.L.F.A. Ödülleri’nde, “Isıtma Kategorisi”nde büyük ödülün sahibi oldu.Müşteri deneyimi alanında hayata geçirdiği kapsamlı çalışmalarıyla ön plana çıkan DemirDöküm,ısıtma sektörünün “Müşteri Deneyimini En İyi Yöneten Markası-Customer Brand” oldu.

Dünyanın 50 ülkesine ısı konforu sunan DemirDöküm, müşteri beklentileri ve deneyimi alanında yürüttüğü çalışmalarla ödüle layık görüldü. Müşteri deneyimini 360 derece birbirine bağlı bir ağ olarak kurgulayan DemirDöküm, Marketing Türkiye dergisi tarafından bu yıl 5’incisigerçekleştirilen A.L.F.A Ödülleri’nde “Isıtma Kategorisi”nde büyük ödülün sahibi oldu. Müşterisiyle sağlıklı ve sürdürülebilir ilişki kuran markaların onurlandırıldığı A.L.F.A Ödülleri’nde DemirDöküm, sektörün “Müşteri Deneyimini En İyi Yöneten Markası- Customer Brand” oldu.

Bilge Kıran, “Müşterileriniz olmadan hayatta var olmayı sürdüremezsiniz”

DemirDöküm'ün müşteri beklentilerini doğru tespit edip, en iyi deneyimi sunmak için "Müşteri Deneyim Platformu"nu kurduklarını belirten DemirDöküm Pazarlama Direktörü Bilge Kıran, "Yaptığımız pazar araştırmaları, iş ortaklarımızın ihtiyaçları ve müşteri beklentilerine yönelik hayata geçirdiğimiz platform ile hizmet verdiğimiz sektörde en iyi müşteri memnuniyetini, deneyimini sunmayı hedefliyoruz. Beş yıllık gelişim planımız dahilinde, 2016 yılında “DemirDöküm Perakende Performans Ölçümleme Sistemi”ni2018’de ise sektörümüzün ilk üniversite iş birliği ile DemirDöküm Akademi'yi kurduk. Hizmet verdiğimiz sektörde eskiden tüketiciler ürün tercihlerini teknik bilgi ve donanıma güvenerek yaparken, günümüzde süreçler araştırma ve karşılaştırmanın da dahil olduğu ve sorgulayıcı bir süreçle gerçekleşiyor. İlk temas sürecinden, satış ve satış sonrasına kadar sektörde benzeri olmayan bir yapı kurmak için geçtiğimiz yıl hayata geçirdiğimiz platform ile ilk yıldan önemli kazanımlar elde ettik. Müşteri Deneyimi Platformu’nu geliştirmek için her yıl 1 milyon TL yatırım yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Müşteri deneyimini en iyi yöneten markalar ödüllendiriliyor

En iyi müşteri deneyimini tasarlayan ve yöneten A.L.F.A. markalar, Akademetre Research Company’nin uzmanlığıyla Türkiye’yi temsilen 12 ilde; 3 ana, 14 alt kriterde bin 200 kişiyle yapılan anketle belirleniyor. A.L.F.A. Ödülleri’nde müşteride markanın ilk izlenimini oluşturan satış öncesi ilişkilerin yanı sıra çoklu deneyim tutarlılığı, şirketlerin çalışan memnuniyetine verdiği önem, rekabet avantajı sağlayan kişiselleştirme uygulamaları, CRM ve sadakat programları gibi müşteri deneyimini önemli ölçüde etkileyen, marka deneyiminin süreçlerini ortaya koyan yaklaşımlar da değerlendiriliyor. Araştırmada ayrıca günümüzde gelişme gösteren ve marka sadakatini olumlu yönde etkileyen satış sonrası ilişki devamlılığı, çözüm odaklı hizmet, şikâyete dönüş hızlılığı gibi kriterler bazında değerlendirilerek şirketlerin müşteri devamlılığını artırma düzeyleri tespit ediliyor.
Diğer Haberler“Teknolojinin hayatın her alanına girmesi ve özellikle kombilerde yapay zeka uygulamalarına geçilmesi tüketicileri de yeni taleplere yönlendiriyor” 17.10.2019
Wilo-Stratos ailesi yüksek verimli ürünlerle büyümeye devam ediyor 17.10.2019
Termo Teknik LOGIC Premix Yoğuşmalı Kombi 17.10.2019
Immergas RAPAX Serisi Monoblok Sıcak Kullanım Suyu Isı Pompası, dünyayı koruyor 17.10.2019
Fourpoolcrf Plakalı Eşanjörlü Havuz Nem Alma Cihazı 17.10.2019
TORK, tüm dünyada tercih edilmeye devam ediyor 17.10.2019
Sarbuz SBA serisi evaporatörleri ve Chilbox kondenserler 17.10.2019
Rima Isı Sistemleri, yer tipi mega kazan üretimine başladı 17.10.2019
GF Hakan Plastik’den yeni nesıl atık su ve drenaj sistemi: 17.10.2019
Isı Evi ile buhar üretiminde daha verimli ve güvenli kazan daireleri 17.10.2019


© 2019 Tum Haklari Saklidir.