Vaillant Türkiye ilk 5 ayda güçlü büyümesini sürdürdü

Vaillant Türkiye, koronavirüse karşı aldığı en üst seviyede önlemler ile tüm çalışanları ve tedarik zinciri ile müşterilerine kesintisiz hizmet vermeye devam ediyor. Evlerde daha fazla vakit geçirmeye başladığımız Covid-19 pandemisi sürecinde iklimlendirme ürünlerinin öneminin daha da artığını belirten Vaillant Group Türkiye CEO’su Alper Avdel, “Vaillant Türkiye olarak bu dönemde görev ve sorumluluklarımızın bilinciyle hareket ediyor, müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştırıyoruz. Bu yolda attığımız adımlarla yılın ilk 5 ayında salgına rağmen hedeflerimize paralel sonuçlar elde ettik” dedi.

Kombinin mucidi Vaillant, Covid-19 yeni tip koronavirüs nedeniyle tüm dünyanın içinden geçtiği zorlu dönemde evlerdeki konforu sürdürmek için hayata geçirdiği çalışmalarla müşterilerinin hayatlarını kolaylaştırmaya devam ediyor. Vaillant’ın Covid-19 sürecinde de müşteri memnuniyetini ön planda tutan bakış açısıyla verdiği kesintisiz hizmetler ile yılın ilk 5 ayındaki performansının değerlendirildiği toplantıda konuşan Vaillant Group Türkiye CEO’su Alper Avdel, “Vaillant Türkiye olarak ilk beş aylık döneminde hedeflerimize paralel sonuçlar elde ettik. Bu sonuçlar ve yeniden normalleşmeyle birlikte yılsonu için hedefimiz bu süreci en az zararla atlatmak. Ekonomideki normale dönüş sinyalleri ile birlikte ikinci bir dalga olmadığı takdirde geçen yıla oranla yüzde 30’a yakın bir büyüme hedefliyoruz.” dedi.

Sosyal mesafeyi koruyabilmek adına online olarak gerçekleştirilen basın toplantısına Vaillant Group Türkiye CEO’su Alper Avdel ile Vaillant Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Erol Kayaoğlu katıldı. Güçlü bir ilk çeyreğin ardından zorlu bir ikinci çeyreğin geçtiğini dile getiren Alper Avdel, “Globalde ilk 5 aya baktığımızda dünya piyasasının önceki yıl seviyesinin oldukça altında olduğu gözlemliyoruz. Tedarik zincirleri hâlâ baskı altında. Gelen taleplere göre üretim yapılıyor. Güney ve Batı Avrupa’da Nisan ayında talep oldukça düşüktü. Mayıs ve Haziran aylarında ise toparlanma görüldü. Orta ve Doğu Avrupa da ise talep daha stabil. Çin ise normalleşme yolunda ilerliyor. Bu zor günlerde globalde ve yerelde tüm birimlerimizle, hizmetlerimizi kesintisiz bir şekilde sürdürüyoruz. Müşterilerimizin temel ihtiyacı olan ısınma ve sıcak su tedarikini sekteye uğratmayacak şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz” diye konuştu.

 

Vaillant Group Türkiye CEO’su Alper Avdel: “Sektör sonbaharda hareketlenir”

 

Alper Avdel, “Salgının Mart ayında kendini göstermeye başlayan etkisi Nisan ayında daha da yoğun hissedildi. Türkiye ekonomisinin ilk çeyreğinde yaşanan yüzde 4,5 oranındaki büyümenin bizim sektörümüze de olumlu yansımaları oldu. 2020’nin ilk 6 ayında ilk çeyrekteki büyümenin getirdiği olumlu yöndeki ivme ile ısıtmada geçen yıla yakın rakamlara ulaşıldı. İlk çeyrekte yüzde 30-40’lık büyüme yaşanırken, Nisan ayında sektörün yüzde 30 küçülmesi sonrası yılın ilk 6 ayında bir önceki yıla eşdeğer rakamlara ulaşıldısalgındaki iyileşme trendinin devam etmesi ve ikinci bir dalganın yaşanmaması halinde sektörün haziran ayı itibarı ile hareketlenmeye başlamasını beklediklerini söyledi.

Bu dönemde hijyen önlemlerini en üst seviyeye çıkaran Vaillant Türkiye’nin, çağrı merkezi ve servis çalışanları ile kesintisiz hizmet verdiğini belirten Avdel, sözlerine şöyle devam etti:Ülkemizde ilk vakaların duyulmaya başlamasıyla birlikte Vaillant Türkiye ve tüm grup olarak hızlı ve proaktif önlemleri aldık. 18 Mart’tan itibaren evden çalışma düzenine geçtik. İş süreçleri kadar çalışanlarımız, aileleri ve müşterilerimizin sağlığının da önceliğimiz olduğu esası ile gerekli tüm aksiyonların, önlemlerin, tedbirlerin zamanında alınması anlamında çalışmalar yapıyoruz. Yetkili servislerimizde çalışanlarımızın ve müşterilerimizin sağlığı için her türlü hijyen önlemini aldık. Bu süreçte koronavirüs özelindeki tüm resmi verileri takip edip, kişisel hijyen ve güvenlik tedbirleri kapsamında gerekli bildirimleri yazılı olarak tüm çalışanlarımıza yaptık. Satış Sonrası Hizmetler tarafında yetkili servis çalışanlarımızı Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı 14 kural doğrultusunda bilgilendirdik. Acil olmayan bakım randevularını durdurduk. Devreye alma ve arıza gibi öncelikli işlerde müşterilerimize destek vermeye devam ettik. Bu alanlarda hizmet veren servis çalışanlarımız bu süreçte maske, gözlük, eldiven ve özel tulumları ile müşterilerimize destek oluyor. Vaillant Türkiye olarak bu dönemde görev ve sorumluluklarımızın bilinciyle hareket ediyoruz.”

 

Vaillant Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Erol Kayaoğlu: “Evlerde geçirilen zamanı cazip hale getirmeyi hedefliyoruz”

 

Koronavirüs ile ilgili tüm gelişmeleri, güncel bilgi ve haberleri yakından takip ettiklerini ve gerekli tüm önlemleri aldıklarını belirten Vaillant Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Erol Kayaoğlu, “Sosyal mesafenin ve evlerde daha fazla zaman geçirmenin büyük önem kazandığı Covid-19 pandemisi süreciyle birlikte tüketici ihtiyaç, talep ve beklentilerinde köklü değişimler gözleniyor. Ürünlerimizin yanı sıra hayata geçirdiğimiz uygulamalarla evlerimizde geçirdiğimiz zamanı cazip hale getirmeyi hedefliyoruz. Kesintisiz hizmetin ön plana çıktığı bu süreçte cihazların performansının yanı sıra satış sonrası hizmetlerde yenilikler yaptık. Çağrı merkezi çalışanlarımız da alınan önlemler kapsamında evden çalışma düzenine geçti. Müşteri temsilcilerimizin evlerine ekipmanları kuruldu ve internet altyapısı sağlandı. Tüm kanallardan 7/24 kesintisiz çağrı merkezi hizmeti vermeye devam ediyoruz. Öte yandan satış ve satış sonrası hizmetler esnasında teması en aza indirmeye yönelik yeni projeler de hayata geçirdik” dedi.

 

Vaillant Türkiye olarak büyüme ile kapattıkları 2019 yılının ardından 2020 yılına da güçlü bir başlangıç yaptıklarını belirten Vaillant Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Erol Kayaoğlu,“Mart ayının ilk 15 gününe kadar olan dönemdeki pozitif etki ile büyüme gerçekleştirdik. Türkiye’de ilk Covid-19 yeni tip koronavirüs vakalarının ortaya çıkmasının ardından Nisan ayında 2019 ile benzer bir performans sergiledik. Mayıs ayını ise eksik çalışma günlerine rağmen bir önceki yılın aynı dönemine göre büyüme ile kapattık” dedi.

 

“Covid-19 pandemisinin ürün lansmanlarımızı ötelemesine izin vermedik”

 

Ürün lansmanlarında 2020 yılının ilk yarısına ilişkin çalışmalarına planlandığı gibi devam ettiklerini belirten Erol Kayaoğlu, “Covid-19 pandemisinin bu planları ötelemesine izin vermedik. Vaillant olarak en önemli zenginliğimiz kombiden VRF sistemlerine, ısı pompasından solar sistemlere dek uzanan çok geniş sistem çözümleri sunmamız. Yılın ilk yarısında da iddiamızı artırdığımız kazan ürün grubunda yeni ecoFIT Plus 110-150 kW kazanlarımızın lansmanlarını gerçekleştirdik” dedi. 2 yıl önce lanse ettikleri ve “Kombinin mucidinin ustalık eseri” olarak tanımladıkları; A+ etiketine sahip en üst segment kombileri olan Green IQ ailesinin yeni üyesi Peec Green IQ ürününü piyasaya sunmaya hazırlandıklarını dile getiren Kayaoğlu, “Öte yandan başka ürün gruplarında da çalışmalarımız son sürat devam ediyor. Çok yakın zamanda hem toprak, hem su hem de hava bazlı çalışabilen benzersiz bir ürün olan Flexotherm ısı pompamızı lanse edeceğiz. Yeni oda termostatlarımız da tüketiciler ile buluşacak” ifadelerini kullandı.

 

“Dijitalleşme yolunda atılan adımların sonuçlarını aldık”

 

Bu dönemde hayata geçirdikleri “Görüntülü Ücretsiz Keşif” projesi ile satın alma sürecinde keşif ve montaj için olmak üzere iki kez yapılan ev ziyaretini bire düşürdüklerini anlatan Kayaoğlu şöyle konuştu: “Görüntülü olarak gerçekleştirdiğimiz keşif görüşmeleriyle müşterilerimizin, en uygun kombiyi seçmelerinde yardımcı oluyoruz. Bu süreçte gelen keşif taleplerinin yüzde 20’sini ‘Görüntülü Ücretsiz Keşif’ uygulaması ile gerçekleştirdik” dedi.

Bu dönemde dijitalleşme yolunda attıkları adımların ve yapılan yatırımların sonuçlarını aldıklarını belirten Erol Kayaoğlu “Bunu müşteri memnuniyetinde kaydettiğimiz başarılı sonuçlarda görüyoruz. İşimizin doğası gereği biz müşterilerimize gerçek anlamda 7/24 hizmet vermek durumundayız. Müşterilerimize bize rahatlıkla ulaşmaları için telefon dışındaki alternatifleri de sunduk. Bu strateji kapsamında Türkiye’de sektörümüzde WhatsApp Business’ı ilk kullanan firma olduk. Bugün, kurumsal çağrı merkezi numaramız 0 850 222 2 888 üzerinden hizmet veriyoruz ve IT sistemlerimizin tam entegrasyonu sayesinde 150’yi aşkın çağrı merkezi müşteri temsilcimiz hem telefon çağrılarını hem de WhatsApp ve benzeri platformlardan gelen çağrıları aynı şekilde yanıtlıyorlar” dedi.

 

“Tüketicilerimizle kurduğumuz bağı güçlendiriyoruz”

 

Vaillant olarak sadece cihaz ve hizmet satmanın ötesine geçerek insanların hayatına farklı alanlarda değer katmaya da önem verdiklerini dile getiren Kayaoğlu, “Klasik medya kanallarının yanı sıra sosyal medya ve dijitalde hayata geçirdiğimiz projelerle tüketicilerimizle kurduğumuz bağı güçlendiriyoruz. Hayata geçirdiğimiz podcast projesiyle halkımızın, içinden geçtiğimiz bu sıra dışı dönemi iç huzuru ile atlatmasına katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. Alanında uzman ve ünlü isimlerle kafalara takılan sorulara, rahatlatıcı cevaplar aranan “Vaillant ile Kafa Rahatlatan Sohbetler”i Vaillant Türkiye’nin Spotify, Apple Podcast ve Google Podcast kanalları üzerinden dinleyicilerimize ulaştırıyoruz” diye konuştu.

Önceki İçerikTermo Teknik yönetimi bayileri ziyaret edecek, yeni eğitim ve yatırımları hayata geçirecek
Sonraki İçerikVaillant’ın desteklediği küçük akbabaları koruma projesi hızla devam ediyor