İsmail KARAKOYUN

OAC İklimlendirme

Satış Pazarlama Müdürü

 

“Yenilikçi çözümlerimiz ile sektördeki değişime ayak uyduruyoruz”

Firmamız; 1978 yılından itibaren ısıtma – soğutma sektöründe satış ve satış sonrası hizmetler, soğuk hava depoları tesisleri imalat, bayilik ve servislik alanlarında faaliyet göstermiştir.  1991 yılı sonrası klima pazarına da girmiştir. Enerji tasarrufu alanında yapılan araştırmalar sonucunda mekanların iklimlendirmesinde en büyük kayıpların yaşandığı kapılara hava perdesi takılmasıyla çözüm bulmak ve pazardaki boşluğu doldurmak amacı ile OLEFINI hava perdelerinin Türkiye ve Türki Cumhuriyetleri mümessilliğini almıştır. Olefini hava perdelerinin Türkiye’deki ilk ve tekdistribütörü olarak faaliyetimizi 1991 yılından beri kesintisiz olarak başarıyla sürdürmekteyiz.

 

Devamında eklemelerle şu andaki ürün gamımız;

 

Sektörde, Olefini markamızla hız kesmeden ilerliyoruz. Firmamız tüm Türkiye’deki çözüm ortaklarımız ve bayi ağımızla projeleri takip ederek kurumsal firmalara da hizmet vermektedir.

 

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte insan-makine arasındaki etkileşimin sağlanmasında yapay zeka ve nesnelerin interneti gibi birçok yenilik olmuştur. Özellikle çevre dostu sistemler, enerji tasarruflu çözümler, yeşil girişimler vb… Bu başlıklar bilinçli kullanıcı tarafından yüksek derecede ilgi görüyor. Tasarruf etmek isteyen tüketicilerle birlikte, hem ekonomik hem de ekolojik yönden enerji verimliliği konusu önümüzdeki yıllarda çok daha fazla önem kazanacaktır.  Geleceğe yönelik vizyoner çalışmalarımızı yeni trendlerden ve müşterilerimizin beklentileri doğrultusunda geliştirmekteyiz.

 

Tüm dünyada ve ülkemizde de olduğu gibi sektörümüzde öne çıkan en önemli gündem maddesi küresel ısınma sorunudur.  Çok değil 30 – 40 sene öncesiyle, şimdinin mevsim sıcaklık ortalamaları bile farklı. (Kar yağmadan geçen kışlar, kuraklık vs.) Çağımız insanının sağlıklı, konforlu yaşam alanları ihtiyacını optimum şekilde çözüm üretme çalışmaları her geçen gün hızla ilerleme kaydetmektedir.

Bu tür gelişmeler gelecekte sektörün çok daha fazla (katlanarak) büyüme potansiyeli olduğunun en büyük kanıtıdır.

 

Bu konuda, tüm bilim çevreleri süreci iyileştirmek için çalışmalarını sürdürmektedirler. Bizlerde, bu çalışmaları desteklemek adına, kendi sektörümüzde sürdürülebilir çevre için R32 – R290 freon gazlı cihazları tercih ediyoruz.

 

İklimlendirme ve soğutma, hayatımızın her alanında yoğun olarak kullanılan yaşamsal bir teknolojidir. “Sürdürülebilir İklimlendirme” anlayışını benimseyen komisyon çalışmaları ile küresel ısınmanın etkilerini azaltan, F sınıfı gazlar yerine çevre dostu soğutucu akışkanların kullanılması, cihazlardaki enerji verimliliklerinin yükseltilerek enerji tüketimlerinin düşürülmesi konusunda, sektörü eğiten ve bilgilendiren webinar ve eğitim çalışmalarını yoğunlaştırılmalıdır. Sürdürülebilir çevre için yenilikçi ürünler tercih edilmelidir. A+++ gibi…

Bu konuda bizlerde sektöre yeni modellerimizle katkı sunmaya devam ediyoruz.

 

 

 

 

 

Önceki İçerik“Projelerimizde enerji verimliliğine odaklanıyoruz” 
Sonraki İçerik“İleri teknoloji ürünlerimiz ile çevre dostu iklimlendirme çözümleri sunuyoruz”