Çetin Zeminden Isıtma, Yapı Turkeybuild Fuarı’nda boy gösterdi

İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, 17-20 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Yapı – Turkeybuild İstanbul Fuarı’nda sektördeki en son yenilikleri ve teknolojileri bir araya getirerek büyük ilgi gördü. Fuar, sektörünün önde gelen firmalarını bir araya getirirken, Çetin Zeminden Isıtma da bu etkinlikte önemli bir rol oynadı. Çetin Zeminden Isıtma Sistemi, standıyla fuara katılarak sektördeki diğer firmalarla iş birliği fırsatı yakaladı ve yeni iş bağlantıları kurdu.

Firmanın sağladığı teknolojik çözümler ve projeleri fuar ziyaretçileri tarafından büyük ilgi gördü. Çetin Zeminden Isıtma yetkilileri, fuar süresince sektördeki güncel konuları ve gelecek trendleri hakkında ziyaretçilerle bilgi paylaşımında bulundu. Ayrıca, firmalarının son projeleri ve başarıları hakkında detaylı bilgiler vererek sektöre katkı sağladılar. Çetin Zeminden Isıtma Sistemi Bölge Sorumlusu Ali İhsan Vatansever, fuarda yaptığı açıklamada, “Fuar geçmiş dönemlerde olduğu gibi bizim için iyi geçti. Bu yıl dış katılım biraz daha iyi. İşin sonunda, tabii ki, ticarete odaklanıyoruz. Ticari anlamda talep edilenleri karşılama gayretindeyiz. Verimli bir fuar geçirdik. Bu sefer Avrupa pazarı için 16mm, 17mm, 20mm zeminden ısıtma boruları ile kullanılabilen kalın tırnaklı folyo ile kaplanmış ürünümüzü sergiledik. Bu ürünü daha önce MCE Milano fuarında tanıtmıştık. Şu anda gelen siparişlere yetişmeye çalışıyoruz. Diğer ürünlerimize de yeni üretim hatlarımızla gelen taleplere destek olmaya çalışıyoruz. Ürünlerimiz arasında zeminden ısıtma sistemleri için üç ana kalem bulunmaktadır.

Birincisi Folyo kaplamalı EPS izolasyon malzemeleri. Burada üzerinde önemle durduğumuz konu, ürünümüzün folyo kaplamasıdır. Modülasyon Panellerinin folyo kaplamalı olması standartlarda geçen bir zorunluluktur. Ayrıca Avrupa’da hiçbir uygulamada kaplamasız modülasyon panelleri kullanılamaz. EPS izolasyon malzemesinde “Folyo olmazsa, Yakıt Tasarrufu Olmaz.” Diyoruz. İkincisi ise zeminden ısıtma sistemi için kritik olan oksijen bariyerli borulardır. Biz ileri teknoloji ile oksijen bariyeri tabakasını ürettiğimiz boruların orta katmanına aldık ve dış etmenlerden korunmasını sağladık. Üçüncü ana kalem ürünümüz de Paslanmaz Çelik gövdeli debi ayarlı zeminden ısıtma kollektörleridir. Paslanmaz çelik gövdesi ile kaliteli ve uzun ömürlü bir ürün grubudur.

Zeminden ısıtma sistemi diğer ısıtma yöntemlerinden farkı daha geniş ısıtma yüzeyine sahip olmasıdır. Bu nedenle, ısıtma yüzeyimizin geniş olması, sistem ısıtma suyu sıcaklığının daha düşük olmasını gerektirir. Bu durum da önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlar. Müşterilerimize %35 ’ e varan bir yakıt tasarrufu sağladığımızı belirtmek isterim. Sistem bir ek maliyet gerektirmeden “Zeminden Serinletme” olarak da çalışabilir. Böylelikle aynı yatırımda hem ısıtma hem de serinletme yapılabilir. Cam önlerinde ve iç mekanlarda ısıtıcılar (radyatör, aparey, vb.) olmadığı için %5’i bulan alan tasarrufu ve rahat dekorasyon imkanı sunar. Bununla birlikte internet sitemizde hazırladığımız Butosoft yazılımımızla zeminden ısıtma malzeme listesi çıkartmak artık çok kolay. Bu uygulamamız üye olarak, ücretsiz kullanıma açıktır. Otuz yılı aşkın bilgi birikimi ve tecrübemizle kurduğumuz bu sistem, teknik bilgi gerektirmeden malzeme listesi oluşturmak için hazırlanmıştır.  Böylelikle hatalı keşif listelerinin önüne geçmiş oluyoruz. Aynı zamanda malzemelerini takım olarak bizden temin eden müşterilerimiz için de uygulama projesi desteğimiz vardır.

Yurtdışındaki fuarlara da aktif bir şekilde katılarak Milano, Frankfurt, Dubai ve diğer ülkelerde düzenlenen pek çok fuara iştirak ediyoruz. Fuarların hem firmamızın gelişimine hem de ziyaretçilerin gelişimine büyük katkı sağladığına inanıyoruz. Bu sayede dünya genelinde gerçekleşen yeni teknolojilerden hızlı bir şekilde haberdar olabiliyoruz. Çetin Zeminden Isıtma Sistemleri olarak yeni teknolojilere yönelik yatırımlarımıza devam edeceğiz. Yaptığımız yatırımlarla birçok ülkeye ulaşmayı ve ihracat ağımızı daha fazla genişletmeyi hedefliyoruz” dedi.

Çetin Zeminden Isıtma, fuar boyunca sektördeki önemli gelişmeleri takip ederek kendini güncel tutma fırsatı da buldu. Firma, Yapı – Turkeybuild İstanbul Fuarı’nda sektöründe öncü olduğunu bir kez daha kanıtladı ve geleceğe yönelik yeni iş ortaklıklarının kapılarını araladı.

Önceki İçerikTermotek, 2023 En Başarılı İhracatçıları Arasında 3.lük Ödülü Kazandı
Sonraki İçerikSoğuk Çalışma Ortamları, İşletmelerin ‘İş Gücü Maliyetlerini’ Yüzde 10 Artırıyor!