Kazan ve Basınçlı Kap Sanayicileri Derneği’nden Yeni Başkan Hamdi Hoplamaz Liderliğinde Yenilikçi Adımlar

17 Nisan 2024 tarihinde 17 Nisan’da Radisson Blu Hotel Ataşehir’de gerçekleşen Kazan ve Basınçlı Kap Sanayicileri Derneği (KBSD) Olağan Genel Kurulu, sektörün geleceğine ışık tutacak önemli kararlar ve yeni bir dönemin başlangıcına ev sahipliği yaptı. Yenilikçi adımların atıldığı genel kurulda, Enerkon firmasından Hamdi Hoplamaz, derneğin yeni yönetim kurulu başkanı olarak seçildi. Hamdi Hoplamaz’ın liderliğindeki yeni yönetim kurulu, sektördeki gelişmeleri takip etmek ve üyelerin ihtiyaçlarına daha etkin çözümler sunmak amacıyla hareket edecek.

Yeni yönetim kurulunun üyeleri şu isimlerden oluşuyor:

•  Hamdi Hoplamaz – Enerkon

  • Efkan Çeviker – Erensan
  • Ayhan Yılmaz – Atech
  • Nihan Göksal – Masdaf
  • Ertan Çelik – Erçelik
  • Serhan Alpagut – Ayvaz
  • Metehan Hızıroğlu – Selnikel

Derneğin amacı ve hedefleri, üyelerin ulusal ve uluslararası pazarda güçlü birer imalatçı ve tedarikçi olmalarını sağlamak, mal ve hizmet tedarik şartlarını iyileştirmek ve üyelerin ürünlerinin güvenli kullanımını temin etmek gibi önemli hususları içeriyor. Ayrıca, enerji teknolojilerinde dışa bağımlılığı azaltacak politikaların oluşumuna katkıda bulunmak da derneğin öncelikli hedefleri arasında yer alıyor.

Hamdi Hoplamaz, yeni başkan olarak göreve gelmesinin ardından yaptığı açıklamada, “Sektörümüzün önündeki zorlukları birlikte aşmak ve daha güçlü bir gelecek inşa etmek için çalışacağız. Üyelerimizin ihtiyaçlarına daha etkin çözümler sunmak ve sektörümüzü ulusal ve uluslararası alanda daha rekabetçi kılmak için gayret göstereceğiz.” ifadelerini kullandı.

Kazan ve Basınçlı Kap Sanayicileri Derneği, üyelerin kalite ve teknoloji açısından gelişimini sağlamak, global pazara adaptasyonunu kolaylaştırmak ve ülke politikalarına katkıda bulunmak gibi hedefler doğrultusunda çalışmalarını sürdürecek. Bu doğrultuda, sektördeki yenilikleri ve gelişmeleri yakından takip ederek üyelerine en iyi hizmeti sunmayı amaçlıyor.

Genel Kurul, Ekonomist Erkin Şahinöz ve Türkiye Makina Federasyonu (MAKFED)  Başkanı Adnan Dalgakıran’ın sunumlarının ardından sona erdi.

Önceki İçerikSıfırdan Zirveye: Namık Kodaman’ın Yaşam Yolculuğu
Sonraki İçerikYapı Fuarı Devam Ediyor