Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul’a Yoğun İlgi

 

Bu yıl 46. kez kapılarını açacak Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, 17 Nisan’da TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde başlıyor. Almanya, Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri, Güney Kore, İtalya,  Avusturya ve Çin’den yüzlerce katılımcıyı ağırlayacak Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, 17-20 Nisan 2024 tarihlerinde gerçekleşecek etkinliklerle yapı sektörüne yön verecek.

Bu yıl 46. kez kapılarını açacak Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, 17-20 Nisan 2024 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’ndedüzenlenecek. Mimarlık, tasarımda inovatif yaklaşımlar ve yapay zeka, sürdürülebilirlik ve yapı malzemeleri konularında uzman isimler rehberliğinde gerçekleşecek oturum ve etkinliklerle yapı sektörüne rehber olacak fuara, 10.000’den fazla uluslararası ziyaretçi bekleniyor.

İtalya, Rusya, Avusturya, Almanya, Çin ve Birleşik Arap Emirlikleri’ndenkatılımcıları ağırlayacak olan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul 2024’a yoğun ilgi devam ediyor. Bu yıl da %50 devlet teşviği ile desteklenen fuarın stantlarının satışı aylar önce tamamlanmasına rağmen talepler devam ediyor. Bölgedeki en etkili iş platformu olmasının yanı sıra, Türk yapı sektörünün en uzun süredir düzenlenen fuarı olma niteliğini de taşıyan Turkeybuild İstanbul,60’tan fazla ülkeden 400’ün üzerinde VIP satın almacıya da ev sahipliği yapacak.

Dünyadaki beş büyük yapı fuarından biri olan ve yeni iş birliklerinin kurulmasında büyük role sahip Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul 2024ile ilgili değerlendirmelerde bulunanYapı Fuarı Direktörü Banu Keskin, “2024 yılında inşaat sektöründe beklenen yüzde 4,5-5,0 aralığında muhtemel büyümede fuarları, ekonominin canlılığını koruması ve iş birliklerin devamı için kritik öneme sahip görüyoruz.Stantların tamamı satıldı, fuara yoğun ilgi var.Geçtiğimiz yıl 600 milyon euroluk iş hacmi gerçekleştirdiğimiz Yapı Fuarı’nda bu yıl 700 milyon Euro’luk bir iş hacmi hedefliyoruz”dedi.

  1. yılını deviren Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’da sektöre yol gösterici bir etkinlik programı hazırladıklarını da açıklayanYapı Fuarı Direktörü Banu Keskin, “Sektör önderleri tecrübeleriyle yeni fırsatları, sektörün gittiği yönü anlatırken, girişimcilerimiz yapı sektörünün geleceğine dair yeni iş modellerini, ürünlerini ve fikirlerini bizlere sunacak. Örneğin; inşaat sektöründe teknoloji ve inovasyonun dönüştürücü etkisi masaya yatırılarak tasarımın evrimi irdelenecek, teknoloji ve yapay zeka ile ilgili yenilikler ele alınacak”şeklinde konuştu

 

Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul 2024’te her güne farklı tema ile etkinlikler gerçekleşecek.

Almanya, Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri, Güney Kore, İtalya, Avusturya ve Çin’den yüzlerce katılımcıyı ağırlayacak. Rusya, Polonya ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin pavilyon olarak katıldığıYapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul 2024’te her gün farklı bir tema ele alınacak.

17 Nisan Çarşamba – “Kutunun Dışında”teması ile inşaat sektörüne dair sıra dışı fikirler, uygulamalar ve yenilikçi malzemelergündeme taşınacak.

“Dönüşümün Yeni Kodu: Ezber Bozan İş Birlikleri” başlığı altında yapı malzemeleri alanında son teknolojik yenilikler ve gelişmeler ele alınacak.

18 Nisan Perşembe- “Tasarla Türet, Yapay Zeka ile Üret!” teması iletasarımın evrimi, teknoloji ve yapay zeka ile ilgili yenilikler ele alınacak. Ziyaretçilere yapay zeka destekli mimarlık tanıtılarak, inovasyon ve teknolojinin inşaat sektöründeki dönüştürücü etkisini keşfetme fırsatı sunulacak.

19 Nisan Cuma- “Yeşilin Ötesinde”oturumu ileçevresel etki odaklı tasarım ve sürdürülebilir kalkınma hedefleri değerlendirilirken,yeşilin ötesindeki konular arasında çevre dostu uygulamalar, topluma duyarlı projeler, karbon nötr yapılar, net sıfır hedefli uygulamalar, karbon ayak izini azaltan malzemeler ve sürdürülebilir mimari çözümler gündeme gelecek.

20 Nisan Cumartesi-Mimari İletişimin DNA’sısöyleşilerindeyapı sektöründe iletişim ve pazarlama alanlarına odaklanılarak, sosyal medyada mimarlara ulaşmanın kodları, yeni dünya düzeninde işverenlerle kontakt kurmanın ipuçlarıve piyasadaki rekabetstratejileri gibi dikkat çeken başlıklar ele alınacak.

Yapı Master Class, Yapı Tech Garage ve Altın Mıknatıs “Stant Tasarımı Ödülleri”

Hem yerel hem de yabancı katılımcıları bir araya getiren önemli bir uluslararası platform görevi görerek ziyaretçilerini cezbeden Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul 2024’te,Yapı Master Class ile mimarlar eşliğinde etkileşimli bir fuar deneyimi sunulacak. Yapı Master Class’a kayıt yaptıran ziyaretçiler, moderatörler ile fuar alanı içinde farklı ürün gruplarından katılımcı stantlarına ziyaret ederek günün teması ile ilgili sohbetlere katılacabilecek. Ziyaretçiler, etkinlik konuklarıolacak usta mimar ve mühendisler ile doğrudan bağlantı kurma imkânına sahip olarak, deneyimlerinden faydalanabilecekler.Yapı Tech Garage‘da ise yeni girişimciler inovatif ürünlerini sergileme fırsatı bulacaklar. Fuar kapsamında Altın Mıknatıs “Stant Tasarımı Ödülleri” ile markalar ve ürünlerini sürdürülebilir ve yenilikçi bir şekilde tanıtan katılımcılar da ödüllendirilecek.

Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul 2024’e Özel İskele-Kalıp Salonu!

Fuarda bu yıl, katılımcı firmaların etkileşimini artırmak için İKSD ve ICA Build Fuarcılık A.Ş. iş birliğiyle, İskele Kalıp firmalarına özel bir salonoluşturuluyor. İskele-Kalıp Sanayicileri Derneği üye firmalarının da yer alacağı bu özel salonda, katılımcılar ürünlerini sergileme ve yeni iş bağlantıları kurma fırsatı bulacak.Formun Üstü

 

Önceki İçerikİmbat, MCE Milano Fuarı’nda sanat ve mühendisliği buluşturdu
Sonraki İçerikAirfell bayileriyle “Birlikte Güçlü Gelecek” inşa ediyor