Termo Teknik yaptığı yatırımlarla kullanıcılara yeni ve zengin seçenekler sunuyor

 

 Çorlu’da bulunan dünyanın en büyük panel radyatör fabrikasına sürekli yatırım yapan Termo Teknik, 2023 yılında kurumsal müşterilerin talebine uygun renkte radyatör üretimine başladı ve  Silüet ile  Termolux  serilerine dikey su kanallı radyatör seçeneklerini ekledi.

Türkiye ve Avrupa’nın önde gelen ısı sistemleri tedarikçileri arasında bulunan Termo Teknik,  Çorlu’da kurulu bulunan dünyanın en büyük panel radyatör fabrikasında ürettiği Silüet ve Termolux  Klasik serisi  radyatörlerin  yurtiçi ve yurtdışı satışını gerçekleştiriyor. Termo Teknik tarafından üretilen panel radyatörler, yüksek ısıl verimlilikleri, sağlamlıkları ve şıklıkları ile dikkat çekiyor.

 

“Yıllardır beğenilerek kullanılan ısıtma sistemleri ürünlerinin Termo Teknik markasına sahip olması, kesinlikle tesadüf değil” mottosuna sahip olan şirketin,  yıllık üretim kapasitesi 5.5 milyon adet olan Çorlu fabrikasında, gelişmiş altyapı ve çelik sac kullanılarak robotik hatlarda, yüksek basınca dayanıklı olarak üretile panel radyatörler, Antarktika’nın da içinde bulunduğu 7 kıtada, 50’nin üzerinde ülkede kullanılıyor. Türkiye’deki yatırımı 120 milyon doların üzerinde olan Termo Teknik, yıllardır ISO500 listesinde en büyük sanayi şirketleri arasında yer aldığı gibi, radyatör sektöründe 1997 yılından bu yana ihracat şampiyonu olarak sayısız ödüle layık görüldü.

 

Termo Teknik, 2023 yılında, Çorlu’da bulunan fabrikasında kurumsal müşterilerin talebine uygun renkte radyatör ile Silüet ve Termolux Dikey Su Kanallı Radyatör üretimine başladı. Böylece farklılaşan müşteri ihtiyaçlarına daha fazla seçenekle yanıt verme olanakları genişledi. 2024 yılında renkli ve dikey radyatör üretiminin ivme kazanması bekleniyor.

 

Fabrikasında üretim ve ürün kalitesini artırmak amacıyla sürekli yatırım yapan Termo Teknik’in, TSE’nin yanı sıra: ISO 9001:2015, NF&ISO9001:2015;  iş güvenliği ve sağlığı alanında ise  ISO 45001 ve ISO 14001  belgeleri bulunuyor.

 

Ürünlerine tam destek sunan Termo Teknik, Türkiye’nin tamamında, 180 yetkili servis ağı, 200’ün üzerinde bayi ve 500’ün üzerinde satış noktası ile tüketiciye ulaşıyor.

Enerji maliyetlerinin yükseldiği, havaların soğuduğu  kış günlerinde, panel radyatörlerin verimliliği daha önemli hale  geliyor. Türkiye’de uluslararası ısı sistemleri devi SRG’nin(Stelrad Radiators Group) iştiraki olarak faaliyet gösteren,  Termo Teknik’in Türk tüketicisine sunduğu, beğenilerek kullanılan, yüksek verimliliğe sahip panel radyatörleri şu şekilde sıralanıyor:

Silüet Serisi

 

Termo Teknik’in Çorlu’da bulunan fabrikasında üretilen Silüet Serisi radyatörler, tasarımı ile kullanıcıların ince zevkine; sağlamlığı, yüksek ısıl verimliliği, 15 yıl garantisi ile de bütçesine hitap ediyor. Radyatörler, farklı dekorasyon tarzlarına sahip modellerle bir yandan mekanları ısıtırken, bir yandan da mekanların şıklığına katkı sunuyor. Yaşadığı ortama renk ve estetik katmak isteyenlerin önde gelen tercihi olan  Silüet Serisi’nin,  Minima, Style, Vertica ve Latida modelleri bulunuyor.

 

Minima, düz ve çizgisiz görünümüyle sadelik ve uyumun seçkin örneğini sunuyor. Parlak ön yüzeyi ile kullanıldıkları mekân ile bütünleşen radyatörler, dekorasyonda minimalizmi tercih edenlerin seçeneği oluyor.

Style ve Latida ise yatay çizgili pürüzsüz yüzeyleri ile iç mekanların görünümünü zenginleştirmek  isteyenlere farklı ebat ve boyutlarda çok sayıda seçenek sunuyor.

 

Mekânın yapısı dikey ve çizgili radyatör gerektirdiğinde Vertica, bulunduğu ortama dinamizm katan eşsiz yapısıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

 

Silüet Serisi’ne geçtiğimiz yıl eklenen dikey su kanallı panel radyatör modeli ise dar mekanlara uyum sağlayan yapısı ve mekanlara şıklık katan tasarımı ile dikkat çekiyor.

 

Silüet serisi radyatörler taşıdıkları özellikler sayesinde, marka ve tasarım sahibi butik konut projelerin ve kalite tutkunu bireysel kullanıcıların beğenisini kazanıyor.

 

Silüet Serisi panel radyatörler alışılmış beyaz rengin yanında zevkli ve modern görünümlü bir alternatif olarak antrasit rengi de sunuyor. Ayrıca, kurumsal müşterilerin talebine uygun renkte radyatör üretimi de mümkün oluyor.

 

Termolux Klasik Radyatör

 

Termo Teknik tarafından EN 442 & BS EN ISO 9001 standardında üretilen, 30 yılı aşkın süredir Türk ve dünya tüketicileri tarafından beğenilerek kullanılan Termolux  Klasik radyatörün çok sayıda üstün özelliği bulunuyor. Normal koşullarda 10 bar basınca dayanıklı olarak üretilen radyatörler 13 bar’a kadar basınç testine tabi tutuluyor.

 

Termolux Klasik radyatörlere 2023 yılında eklenen dikey su kanallı Termolux dikey panel radyatör modeli  ise  Termo Teknik’in panel radyatör serilerinde bir ihtiyaca daha yanıt veriyor ve kullanıcıların seçeneklerini zenginleştiriyor.  İlk aşamada beyaz ve antrasit renklerde üretilen, dikey su kanallı Termolux dikey radyatörler, talebe göre  farklı renklerde de üretilebiliyor.

 

Yüksek ısıl verimlilik ve dayanıklılığının yanı sıra parlak ön yüzeyleri ile dikkat çeken dikey radyatörler, farklı ebat ve boyutlarda çok sayıda seçenek sunuyor. Kullanıldıkları mekân ile bütünleşen radyatörler iç mekanların görünümünü zenginleştirmek isteyenlere için de önemli bir seçenek oluşturuyor.

 

Banyo ve mutfak gibi kısıtlı mekanlara uyumlu olarak üretilen Termoline Havlupanlar ise nemli ortamlarda uzun süre kullanılabilecek kalınlığı artırılmış boyaya sahip bulunuyor. Farklı mekanlara ve dekorasyon anlayışlarına uygun olarak üretilen havlupanlar Termo Teknik panel radyatör serilerinin tamamlayıcı bir parçası olarak dikkat çekiyor.

Önceki İçerikOWARA “ecocirc XL ve XLplus” sirkülasyon pompaları ile yüksek verim, kesintisiz konfor!
Sonraki İçerikTürk İklimlendirme Sektörü 2023 yılını 7,2 milyar dolar ihracat ile kapattı