Form Şirketler Grubu Onursal Başkanı Bedi Korun’a Makine Mühendisleri Odası’ndan “Meslekte 70. Yıl Ödülü”

 

Form Şirketler Grubu’nunKurucusu ve Onursal Başkanı Bedi Korun, bilgi birikimi ve tecrübesiyle tam 70 senedir iklimlendirme sektörüne yön vermeye devam ediyor. Korun’un meslekteki 70. yılı Makine Mühendisleri Odası(MMO) tarafından özel bir plaket ile taçlandırıldı.

 

1930 yılında İzmir’de doğan Bedi Korun, 1953’te bugünkü adıyla Yıldız Teknik Üniversitesi’nin Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Türkiye’deki ilk iklimlendirme projelerine katkıda bulunarak Almanya ve ABD’de birçok işte mühendis olarak çalıştı. ABD’de yüksek lisansını tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek deneyimlerini değerlendirmek üzere kendi işini kurdu. Korun Ailesi, Ankara’da 20 metrekarelik bir ofiste başlayan FORM hikâyesini, bugün bir gurur tablosuna dönüştürdü. Bedi Korun Form Şirketler Grubu Onursal Başkanı olarak devam ettiği meslekteki 70. senesini, Makine Mühendisleri Odası tarafından takdim edilen ödül ile kutladı.

Bedi Korun, 70 yıldır, ileri görüşlü yaklaşımı, teknik bilgi birikimi ve tecrübesiyle sektöre büyük katkı sundu. ISKAV ve ISKID derneklerinin kurucu üyeleri arasında yer aldı. “Duayenlerin Tanıklığında Türkiye Klima Sektörü” ve “İlk günden bugüne Form Grubu’nun Klima Sektöründeki 56 yılı” kitaplarını sektöre kazandıran Korun, Türkiye’de birçok üründe imalat ve ithalat bazında ilkleri gerçekleştiren bir sanayici olarak öne çıkmaktadır.

Önceki İçerik“Daikin’le Yaşanabilir Gelecek” video yarışması başlıyor
Sonraki İçerikEpiclub üyeleri gelecek hedeflerini Sırbistan buluşmasında değerlendirdi