Daikinle Yaşanabilir Gelecek” video yarışması başlıyor

2050 yılına kadar tüm faaliyetlerinde, sattığı ürün ve çözümlerinde sera gazı emisyonlarını net sıfıra indirmeyi hedefleyen iklimlendirme sektörünün öncü markası Daikin, iklim krizi hakkında farkındalık yaratmak amacıyla video yarışması düzenliyor. Daikinle Yaşanabilir Gelecek” video yarışması ile katılımcılara küresel iklim değişikliği konusundaki düşüncelerini, çözüm önerilerini ve umutlarını paylaşma fırsatı sunuluyor. Ücretsiz başvuru yapılabilecek video yarışma başvuruları 29 Ocak’da başlayarak 22 Nisan’a kadar devam edecek ve ödül almaya hak kazanan videolar 24 Haziran’da açıklanacak.

Avrupa’da 50’nci yılını kutlayan, Japonya’da 100’üncü yaşını kutlamaya hazırlanan iklimlendirme sektörünün öncü markası Daikin, küresel iklim değişikliği hakkında farkındalık yaratmak amacıyla yeni bir proje başlatıyor. Bugüne kadar iklim farkındalığı ile ilgili “Temiz Hava Elçileri Projesi”,  “maratHOME” projesi sponsorluğu ve “Daikin iklimlendirme sözlüğü” gibi pek çok proje ve uygulamaya imza atan Daikin Türkiye, bu kez bir video yarışması ile bu konuda yeni bir farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

 

“Daikin’le Yaşanabilir Gelecek Video Yarışması”nın temel kuralı, videoların iklim değişikliğinin etkisini anlatması ve konu ile ilgili farkındalık yaratacak içerikler barındırması. 18 yaşından büyüklerin katılabileceği yarışmaya, süresi 30 dakikayı geçmeyen videolarla ücretsiz olarak başvurulabiliyor. Yalnızca bir video ile başvuru yapabilecek yarışmacıların Daikin Türkiye YouTube hesabına abone olması da gerekiyor.

Türkçe içeriklerle başvuru yapılması ve videoların yapım yılının 2022 ya da 2023 olması da yarışmanın diğer şartlarından. Yarışmanın tüm koşullarına daikinyarisma.com adresinden ulaşılabiliyor.

Kazananı Daikin Türkiye Youtube Takipçileri Belirleyecek

29 Ocak’ta başlayacak başvurular daikinyarisma.comadresinde yer alan “Online Başvuru Formu” aracılığıyla 22 Nisan’a kadar kabul edilecek. Yarışmaya katılan videolar ünlü radyo programcıları Nihat Sırdar ve Mete Güçlü, Daikin Türkiye Kurumsal İletişim Bölüm Müdürü Hülya Dinçer, Reklam Ajansı Yöneticisi Melis Yarıcı ve Belgesel Yapımcısı Sedat Açıl’ın da yer aldığı Seçici Kurul tarafından değerlendirilecek ve Daikin Türkiye YouTube hesabında yayınlanmak üzere 5 final video seçilecek. Finale kalan 5 video YouTube üzerinde izleyici oylamasına sunulmasının ardından en çok izlenen ve beğeni alan video birinciliğe hak kazanacak. Yarışmanın birincisi Apple 6.Nesil iPad Pro 12.9″ ödülünü alırken; ikinciye Daikin Shira Eco 9000 BTU/h FTXP25N Inverter Klima R32, üçüncüye Sensira 9000 BTU/h FTXF25E Inverter Klima R32 verilecek.

Daikin Türkiye’nin hayata geçirdiği projelerde çevre ve iklim farkındalığı konularının önemli bir yer tuttuğunu belirten Daikin Türkiye Kurumsal İletişim Bölüm Müdürü Hülya Dinçer: “İklim krizinin etkileri her geçen gün daha da kendini hissettiriyor ve maalesef olası sonuçları hepimizi derinden etkileyecek. Daikin olarak, ürün ve hizmetlerinde sürdürülebilirliği merkezine almış bir şirketiz. Bu doğrultuda iklim krizi konusunda farkındalık yaratacak projeler hayata geçirmeyi önemsiyoruz ve yaptığımız çalışmalarda da her kesimden insana ulaşmaya özen gösteriyoruz. Örneğin; çocuk yaştan itibaren iklim ve çevre konusunda farkındalığı artırmak adına Temiz Hava Elçileriprojemizi hayata geçirmiştik. Bunun yanı sıra mesleki okullarda açtığımız iklimlendirme laboratuvarları ve sektörün bir araya gelip bilgi alışverişinde bulunduğu Uzman Günleribuluşmaları ile her yaş grubunun ve her kesimden insanın bu konuda farkındalık kazanmasını amaçlıyoruz. Aynı zamanda Prof. Dr. Tamer Akerin iklim krizinin olumsuz etkilerine dikkat çekmek amacıyla hayata geçirdiği MaratHOME projesinin sponsorluğunu üstlendik. Şimdi de Daikinle Yaşanabilir Gelecek” video yarışmamız ile küresel iklim değişikliği konusunda yeni bir farkındalık kazandırmayı amaçlıyoruz” dedi.

Önceki İçerikSystemair Türkiye’den 880 bin Euro’luk GES yatırımı
Sonraki İçerikForm Şirketler Grubu Onursal Başkanı Bedi Korun’a Makine Mühendisleri Odası’ndan “Meslekte 70. Yıl Ödülü”