İzmir Doğalgaz, doğaya katkılarını sürdürüyor

 

İzmir Doğalgaz, her yıl gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle doğaya ve çevreye katkı sağlamaya devam ediyor. 2007 yılından bu yana Ege Orman Vakfı ile iş birliği içerisinde olan İzmir Doğalgaz, bu yıl 11’inci fidan bağışını gerçekleştirerek “İzmir Doğalgaz Çalışanları Hatıra Ormanı’nı oluşturdu.

 

Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir hayat ve temiz bir çevre bırakmak için gerçekleştirdiği projelerle farkındalık yaratan İzmir Doğalgaz, Ege Orman Vakfı’nın Cumhuriyetimizin 100. Yılı anısına tesis ettiği “Yüzüncü Yıl Ormanları” projesinde yer alarak çalışanları adına 5.000 fidan bağışında bulundu. Manisa-Soma-Işıklar ağaçlandırma sahasında gerçekleştirilen törene, İzmir Doğalgaz Genel Müdürü Ahmet Yetik, Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Perihan Öztürk, İzmir Doğalgaz Genel Müdür Yardımcıları Zülküf Turhan, Murat Ceran ve çok sayıda çalışan katıldı. Tören öncesinde bir konuşma yapan Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Perihan Öztürk, ağaçlandırma sahasında Orman Bölge Müdürlüğü iş birliği ile yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Öztürk, 11 yıldır sürdürülebilir olarak doğaya yaptıkları katkılardan dolayı İzmir Doğalgaz yönetici ve çalışanlarına teşekkür ederek Genel Müdür Ahmet Yetik’e plaket takdim etti.

 

Şirket olarak 11’inci ağaçlandırma çalışmasını gerçekleştirdiklerini ifade eden İzmir Doğalgaz Genel Müdürü Ahmet Yetik, “İzmir’in doğasına ve mavi gökyüzüne olan katkımız devam ediyor. Ülkemiz için son derece önemli olan bu anlamlı yılda Yüzüncü Yıl Ormanları projesinde yer almak bizleri daha da gururlandırdı. Ege Orman Vakfı’na doğaya katkıları ve bizimle olan iş birliği için teşekkür ediyorum” dedi.

 

İzmir Doğalgaz korusu ormana dönüştü

Ağaçlandırma çalışmalarına 2007 yılında Urla Kestane Dağı mevkiinde 1.000 fidan bağışıyla başladıklarını belirten Yetik, “2007 yılında gerçekleştirdiğimiz ilk ağaçlandırma projemizin bugün yemyeşil bir ormana dönüştüğünü görmek bizi mutlu etti. Doğaya yaptığımız katkıların karşılığını alıyor olmamız, çevre bilinciyle çıktığımız bu yolda ne kadar doğru bir adım attığımızı bir kez daha gösterdi” dedi.

 

Tören sonrasında İzmir Doğalgaz çalışanları fidanları toprakla buluşturarak can sularını verdi.

Önceki İçerikPompa, Vana Kongresi 14-15 Aralık 2023 tarihlerinde, Ankara’da, ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Sonraki İçerikİzmir Doğalgaz 1 milyon gaz kullanıcı sayısına ulaştı