Ayvaz, ihracatın ‘Metalik Yıldızları’ ödüllerinde kendi sektöründe birincilik ödülü aldı

Başarılı ihracat çalışmalarıyla markasını 105 ülkeye taşıyan Ayvaz, İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) tarafından düzenlenen törende kendi kategorisinde en çok ihracat yapan firma olarak birincilik ödülünü aldı.

Geçtiğimiz yılı rekor ihracat rakamlarıyla kapatan Demir ve Demir Dışı Metaller sektörünün lider kuruluşu İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB), bu yıl da en çok ihracat yapan firmaları ödüllendirdi. “İhracatın Metalik Yıldızları” ödüllerinde “Armatür, valf, musluk, tesisat ekipmanları ve vana” kategorisindeki firmalar arasında en yüksek ihracat rakamını yakalayan Ayvaz birincilik ödülünü aldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Ayvaz İcra Kurulu Üyesi ve Dış Satış Müdürü Yeşim Özer Saraç, başarılı ihracat çalışmalarının İDDMİB tarafından takdir edilmesinin kendileri için büyük bir mutluluk ve gurur kaynağı olduğunu söyledi. Dış ticarette son dönemde Kuzey Amerika, Güney Amerika ve Asya-Pasifik bölgelerine odaklandıklarını dile getiren Saraç, “Ayvaz olarak tam 105 ülkeye ihracat yapıyoruz. Ciromuzun yaklaşık % 65’ini ihracat oluşturuyor. Sürekli zenginleşen ürün gamımızla enerjiden gemi inşa sektörüne, otomotivden inşaat sektörüne uzanan geniş bir yelpazeye çözümler sunuyoruz. Üretimde teknolojik yatırımlara öncelik vererek Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalarını yükselen bir ivmeyle yürütüyoruz. Teknikten operasyona kadarki tüm süreçlerde dinamik, donanımlı ve tecrübeli bir ekiple çözümler üretiyoruz. Makine ve insan kaynağındaki bu gücümüze, ‘Globally Local’ yani küresel çapta yerel bir şirket olma felsefemizi ekleyerek başarımızı uluslararası arenada perçinlemeye çalışıyoruz” dedi.

“Bu değerli başarının ardında 75 yıllık Ayvaz markasının gücü ve her kademede görev yapan yüzlerce çalışanımızın onlarca yıllık emeği var” diyen Saraç, “Geçmişte olduğu gibi bugün de ihracatçılarla daima yakın temas içinde bulunan Ticaret Bakanlığı’na, bu anlamlı ödülle bizleri onurlandıran İDDMİB temsilcilerine ve bu başarıyı mümkün kılan tüm Ayvaz ekibine yürekten teşekkürlerimi iletiyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

Önceki İçerikDemirDöküm, yaz sıcaklarında serin bir nefes aldıracak
Sonraki İçerikCOPA klima alanlara Blu TV aboneliği hediye