SPX Dağyenice Ultra Trail, COPA’nın altın sponsorluğunda gerçekleşti

 

COPA Isı Sistemleri’nin altın sponsorluğunda, bu yıl 4.’sü düzenlenen SPX Dağyenice Ultra Trail Koşusu, 20 Mayıs’ta Türkiye’nin en büyük açık hava doğal yaşam merkezlerinden biri olan Bursa Dağyenice’de gerçekleşti. Dünyanın dört bir yanından gelen yüzlerce sporcu ve doğaseveri Dağyenice’nin eşsiz doğasında festival atmosferinde buluşturan ultra maraton, Cumhuriyet’in 100. yılına özel olarak 19 Mayıs’ta saat 21.00’de başlayıp, 22 saatte tamamlanan tarihi 100K Mysia Yolları Parkuru’na da ev sahipliği yaptı.

 

20 Mayıs 2023 tarihinde bu yıl 4. kez gerçekleştirilen ‘SPX Dağyenice Ultra Trail Koşusu’, 2 bine yakın koşu severin mücadelesine sahne oldu. COPA’nın altın sponsorluğunda gerçekleşen koşu, Dağyenice’nin büyülü atmosferini sporcular ve doğaseverlerle buluşturdu. Sporu, sağlıklı yaşamı, doğa sevgisini ve eğlenceyi bir araya getirerek festival havasında geçen ultra maratonu, tüm katılımcılara keyif aldıkları sosyal bir deneyim yaşattı. Bu sene 4.’sü gerçekleştiren maratona yurt içi ve yurt dışından yaklaşık 2 bin koşu sever katıldı.

 

Profesyonel ve amatörlere özel parkurlar

 

Yalnızca profesyonel sporculara değil, koşu sporunu seven ve doğaya ilgi duyan herkese hitap eden programıyla öne çıkan SPX Dağyenice Ultra Trail Koşusu’nda 6K, 15K, 33K, 61K ve 100K gibi farklı seviyelerde parkurlar yer aldı.

 

Cumhuriyet’in 100. yılına özel 100K koşusu

 

SPX Dağyenice Ultra Trail Koşusu, geçtiğimiz yıllardan farklı olarak Cumhuriyet’in 100. yılına özel planlanan tarihi 100K Mysia Yolları Parkuru’na da ev sahipliği yaptı. Tam 22 saatte tamamlanan koşu, 19 Mayıs tarihinde saat 21.00’de Gölyazı’dan (Apollonia) başladı. Koşucular sırasıyla Akçalar, Fadıllı, Ayva Köyü, Unçukuru, Maksenpınar, Güngören, Üçpınar, Deliktaş Mağarası, İnegazi, Atlas, Çalı, Misi, Doğancı ve Kadriye köylerinden geçerek, 20 Mayıs’ta Dağyenice

Önceki İçerikBaymak’ın interaktif sürdürülebilirlik eğitiminde geleceğin haritası çizildi
Sonraki İçerikDaikin Avrupa, Polonya’daki ilk ısı pompası fabrikasının temelini attı