Baymak’ın interaktif sürdürülebilirlik eğitiminde geleceğin haritası çizildi

 

Sürdürülebilirliği işinin odağına yerleştiren Baymak, bine yakın paydaşının katılımıyla sürdürülebilirlik eğitimi düzenledi. Başta çalışanlar olmak üzere ülkenin birçok yerindeki bayi, alt bayi, teknik servislerin de katıldığı eğitimde Baymak’ın sürdürülebilirlik çalışmaları paylaşıldı. Eğitim kapsamında düzenlenen anket çalışmasında ise katılımcılar Baymak’ın sürdürülebilirlik raporunda yer alacak öncelikli konuları seçerek, şirketin gelecek dönem faaliyetlerinin şekillenmesine katkıda bulundu.

 

İklimlendirme sektörünün öncü şirketi Baymak, sürdürülebilir bir dünya için imza attığı çalışmalara bir yenisini ekleyerek interaktif bir eğitim düzenledi. “Sürdürülebilirlik Nedir?” başlıklı eğitime bine yakın şirket paydaşı katıldı. Çalışanların yanı sıra ülkenin birçok yerindeki bayi, alt bayi, teknik servislerin de katıldığı eğitimde Baymak’ın sürdürülebilirlik çalışmaları paylaşıldı.

 

Sürdürülebilirlik konusunda farkındalık yaratma hedefinin tüm paydaşlarla birlikte hayata geçirilmesinin öneminin vurgulandığı eğitimde Baymak Sürdürülebilirlik İletişimi Yöneticisi Elif Akıncı’nın yanı sıra Deloitte Kıdemli Müdürü Mine İzmirli ve Deloitte Sürdürülebilirlik Danışmanı Öykü Öztürk Karali, BDR Thermea Group bünyesinde global olarak belirlenen hedeflere ulaşmak için yapılacak uygulamaları paylaştı. Eğitimde bir sunum yapan Deloitte danışmanları Mine İzmirli ve Öykü Öztürk de katılımcılara dünyadaki uygulamalar, sürdürülebilirlik çalışmalarının önemi, katılımcıların bireysel ve kurumsal olarak bu sürece nasıl katkı sunacakları konusunda bilgi verdi.

 

Katılımcılarla 30 soruluk anket çalışması yapıldı

 

Eğitim çalışmasının, Baymak Sürdürülebilirlik Raporu’nun hazırlanmasına da büyük katkı sunacağını belirten Baymak Sürdürülebilirlik İletişimi Yöneticisi Elif Akıncı, “Sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmanın tek başına şirket üst yönetiminin aldığı kararlarla mümkün olmayacağının bilincindeyiz. Bu nedenle sürdürülebilirlik yaklaşımını tüm kılcal damarlarımıza yaymalı ve sahaya yansıtmalıyız. Bunun için kurduğumuz sürdürülebilirlik komitemiz ve alt komitelerde; sürdürülebilirliğin çevresel, ekonomik, toplumsal ve kurumsal boyutlarını gözeterek faaliyetlerimize yön veriyoruz. Sürdürülebilirlik hedeflerimizin bütünsel bir yaklaşımla çalışanlarımız, bayilerimiz, teknik servislerimiz hatta tüketicilerimizin de içinde yer aldığı tüm paydaşlarımızca benimsenmesi gerekiyor” dedi.

 

Eğitim çalışması sırasında 30 sorudan oluşan interaktif bir anket düzenlediklerini ve bu çalışmanın diğer şirketlere de örnek olacağını düşündüklerini belirten Akıncı, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Eğitim sırasında paylaştığımız anketimizde tüm katılımcılara ‘Baymak hangi konuları önceliklendirsin?’ sorusunu yönelttik ve yanıtlar aldık. Katılımcılar konu başlıklarını 1’den 10’a kadar önceliklerine göre sıraladı. Bu yanıtlar hazırlayacağımız ‘Baymak Sürdürülebilirlik Raporu’ için çok önemli bir kaynak oluşturacak. Sürdürülebilirlik komitesinde hedeflerimizi gözden geçireceğiz, öncelikli konularımızı belirleyeceğiz, sahada atılması gereken adımları saptayıp buna göre iş yapma biçimimizi ve vereceğimiz eğitimleri şekillendireceğiz.”

 

Elif Akıncı, ilerleyen günlerde sürdürülebilirlik temelli bu tarz eğitim çalışmalarına devam edeceklerini söyledi. Bu sayede hedeflere çok daha hızlı ulaşabileceklerini belirten Akıncı, “Hem şirketimizin hem de ülkemizin imza attığı anlaşmalar, verdiği taahhütlere ulaşmak için toplumun tüm kesimlerini kucaklayan aksiyonlar büyük önem taşıyor” dedi.

 

Önceki İçerikBaymak, klima satın alırkenki püf noktalara dikkat çekti
Sonraki İçerikSPX Dağyenice Ultra Trail, COPA’nın altın sponsorluğunda gerçekleşti