PNOSAN Group, vana sektöründe adını dünyaya duyurmaya devam ediyor

PNOSAN Group’un, giderek büyüyen ve büyüdükçe kendini geliştiren bir yapıya sahip olduğunu dile getiren PNOSAN Group Yönetim Kurulu Başkanı Göksel Şahin, “Bu doğrultuda da %30 oranında bir büyüme hedefi koyduk. 2030 yılına kadar dünyanın bilinen ve tercih edilen bir markası haline gelmeyi ön görüyoruz. Yılların bize kattığı bilgi, birikim ve tecrübe ile alanında eğitimli ve uzman kadromuzla büyümeye, gelişmeye ve ülkemize değer katmaya devam edeceğiz” dedi.

Artık sadece ürünün değil, hizmet kalitesinin de bir o kadar önemli olduğu bir dönemdeyiz. Siz PNOSAN Group olarak, ürün kalitesi dışında müşterilerinize ne gibi hizmetler veriyorsunuz?

PNOSAN Group olarak, kurulduğumuz günden bu yana her daim hem ürün kalitesine hem de hizmet kalitesine oldukça önem vermekteyiz. Biz; iletişimin gücüne inanan bir şirket yapısına sahibiz. Müşterilerimiz ile satış öncesi olduğu kadar satış sonrası da iletişimde kalarak güçlü bir bağ kurmaya dikkat ediyoruz.

Şirketimiz, müşterilerinin beklentilerini karşılayabilmek için araştırma ve görüşmelerle iç görü elde ederek, müşterilerine eşsiz bir deneyim sunmaktadır. Şirketimiz, proaktif ve kişiselleştirilmiş CRM sistemiyle, yaşanan sorunlara özel entegrasyonlar da yapmaktadır. Ayrıca kullanıcı dostu sistemsel çözümler sunarak, onların hayatlarını kolaylaştırmak için de gayret gösteriyoruz. PNOSAN Group olarak, endüstri sektör pazarında uzun süredir müşterilerimize sunmuş olduğumuz ürünlerimizle, 29 yıldır güvenli ve kaliteli hizmet vermek için gayret göstermekteyiz.

 

Türk vana sektörü açısından son ürünlerinizden biri olan oransal kontrol vanalarını nasıl değerlendiriyorsunuz? Şu anki satış grafiği ve talep oranları nasıl?

Avrupa standartlarında bir kaliteye sahip olan oransal kontrol vanalarımız, markamızın prestij ve bilinirliliğini farklı bir noktaya taşıdı. Türk vana sektörü açısından bu ürünlerimizi incelediğimizde, işletmelerde daha az enerji sarf etmesi için üretilen ve üretilmiş olan enerjinin transferine yardımcı olan buhar, sıcak su, kızgın yağ ve benzeri akışkanların sistemin ihtiyacına yönelik herhangi bir kayba uğramadan amaçlarına uygun olarak transferine ve kontrol edilebilmesine yardımcı olurlar. Kontrol vanaları genellikle bir hattaki akışkanı istenilen zamanda ve kontrol-emniyet fonksiyonlarını yerine getirecek şekilde durduran, ayarlanabilir ve akışkana yol vermeye yarayan son kontrol ekipmanı olarak bilinmektedir.

Oransal kontrol vanaları, tesisatlarda akışkanın daha sağlıklı dolaşım yapabilmesi için kullanılması gereken bir üründür. Örneğin; bir üründen dakikada 50 litre su, buhar ya da kızgın yağ geçmesini sağlamak istiyorsunuz. Bu ürünle yapacağınız ayarlar doğrultusunda bunu sağlayarak akışkanı kontrol edebilirsiniz. Kullanacağınız ek ürünlerle de bir kombinasyon oluşturarak akışkana yön verebilirsiniz. Tüm endüstriyel işletmelerde rahatlıkla kullanılabilen bu vanalar ile enerji maliyetlerinde de ciddi oranda tasarruf sağlanabilmektedir. Daha önce bu işlemleri on-off vanalarla yapabiliyorduk, ancak kontrol vanalarıyla birlikte istenmeyen akışkanların da kontrolünü sağlayabiliyoruz. Böylece daha az su, daha az yakıt ve daha az elektrik tüketmiş oluyorsunuz. Bu noktada da enerji verimliliği konusuna direkt olarak katkı sağlamış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Vana sektöründe üretici olmak size ve müşterilerinize ne gibi avantajlar sağlıyor?

 

Şirket olarak gerek ‘en iyi ve en güvenilir olma’ mottomuzla gerekse de ‘ürettikçe gelişiyor, geliştikçe büyüyoruz’ sözüne verdiğimiz önemle, vana sektöründe üretici olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.  Üretici olmanın avantajlarından biri de tüm süreçte müşterilerimizin yanında olabilmemiz ve müşteri deneyimi sürecini başarılı bir şekilde yürütebiliyor olmamızdır.

 

Fabrikamızda, endüstriyel kullanıma uygun ürünlerimizi müşterilerimizin talepleri doğrultusunda da üretebilmekteyiz. Ürünlerimizin üretimi, Türk sermayeli ve yerli üretim markalarımız adı altında kusursuz, hızlı ve yüksek verimli şekilde gerçekleşmektedir. Üretim sürecimizin belirlenen hususlara uygun şekilde tamamlanabilmesi için alanlarında tecrübeli ekibimiz kalite ve üretim departmanlarımızla irtibat halinde çalışmaktadırlar. Bu süreç bize, endüstri ve sanayi sektörlerinde, güzel avantajlar kazandırmaktadır.

Hemen hemen her sektörde ‘enerji verimliliği’ önem arz ediyor. PNOSAN Group ve ürünleri için bu kavramın karşılığı nedir?

PNOSAN Group olarak, geleceğe yön veren markamız “NST-Nordsteam” ürünlerimiz ile bir dünya markası olma yolunda hızla ilerliyoruz. Yılların verdiği sektörel tecrübe ve uzman ekip çalışmasından aldığımız güç ile işletmelerde proses kontrolünde paydaşlarımıza fayda sağlamaya emin adımlarla devam ediyoruz. Özellikle öne çıkan ürünlerimizden olan kontrol vanaları, basınç düşürücüler ve on-off vanalarımız ile işletmelerde %100 sızdırmazlık ve enerji tasarrufu sağlıyoruz. Şirket olarak gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakabilmek kurulduğumuz günden bu yana ana hedeflerimizin arasında yer almakta. Üretim, çeşitlilik ve büyüme devam ederken, yaşamın daimi kılınması, kaynak ve imkanların geleceğe aktarılması şirket olarak en büyük meselemiz.

Ar-Ge ekibinizin yetenekleri, üzerine çalıştıkları projeler nelerdir?

Şu anda Ar-Ge tarafında çalışmalarımız yoğun olarak devam ediyor. Burada görev alan ekip arkadaşlarımız alanında uzman ve donanımlı kişilerden oluşuyor. Geri kalan tüm departmanlarda görev alan ekibimiz yine aynı şekilde alanında uzman ve donanımlı kişilerdir. Buradaki ana hedef pazarlamanın, satışın ve fabrika üretiminin faaliyetlerine değer katan çalışmalar yürüterek, güçlü bir ekip işini ortaya koymaktır. Bu üç farklı departman arasındaki iletişimin kuvvetli olması ile bize güç katacak çalışmaların ortaya çıkacağını düşünüyoruz. Ar-Ge tarafında yeni fabrikamıza taşınmamızla birlikte yeni istihdamlar yaparak büyümeye devam etmeyi planlıyoruz.

Hedeflerinizden birinin de full otomasyona geçmek olduğunu belirtmiştiniz. Bu alandaki çalışmalarınız nasıl ilerliyor? Gelişmelerle ilgili bilgi verir misiniz?

Otomasyona dayalı endüstriyel vana üretiminde iyi bir noktayı yakalamaya çalıştığımızı söyleyebiliriz. Tüm ürünlerimize yurt içi ve yurt dışından gelen talepler her geçen gün artış gösteriyor. Bu durum bizi oldukça mutlu etmekte. PNOSAN Group olarak, üretimini yaptığımız oransal kontrol vanaları şu anda oldukça ön planda ve müşterilerimiz tarafından oldukça beğenilmektedir.

NST-Nordsteam basınç düşürücü vanalar, buhar ya da diğer yanıcı olmayan sanayi gazlarının bulunduğu hatlarda kullanım için tasarlanmışlardır. Bu ürün, yüksek basınçta gaz fazındaki akışkanların basıncının düşürülmesinde idealdir. Bilindiği üzere endüstri sektöründe, maliyet ve zaman bakımından avantaj kazanmak için, akışkanlar yüksek basınçlı hatlarla transfer edilirler. Daha sonra, kullanım yerlerine bağlı olarak bu basınçların düşürülüp, proses verimliliği ve güvenliği için stabil hale getirilmesi gerekmektedir. Bu sebeple de endüstriyel kuruluşlar basınç düşürücülere gereksinim duymaktadır. Bu ürün ihtiyaca göre sistemde veya makinenin ana girişinde kullanılabilmektedir. NST-Nordsteam basınç düşürücülerin en önemli özelliği ise, bize verilen basınç ayar sahalarına göre üretimi gerçekleştirebiliyor olmamızdır.

Büyüme stratejiniz önümüzdeki yıllarda nasıl şekillenecek?


PNOSAN Group, giderek büyüyen ve büyüdükçe kendini geliştiren bir yapıya sahip. Bu doğrultuda da %30 oranında bir büyüme hedefi koyduk. 2030 yılına kadar dünyanın bilinen ve tercih edilen bir markası haline gelmeyi ön görüyoruz. Yılların bize kattığı bilgi, birikim ve tecrübe ile alanında eğitimli ve uzman kadromuzla büyümeye, gelişmeye ve ülkemize değer katmaya devam edeceğiz.

Önceki İçerikForm, VRF ürün grubunda Türkiye’deki en yüksek stok miktarına sahip firma oldu
Sonraki İçerikAFS, ISH 2023 Frankfurt Fuarı’ndaydı