Faf Vana AŞ geleneksel bayiler toplantısını Üsküp’te gerçekleştirdi

Şirket merkezi ve bünyesindeki üretim üniteleri Ankara’da bulunan Faf Vana Sanayi, geleneksel yıllık bayi toplantılarına küresel salgın hastalıklar nedeniyle 3 yıl ara verdikten sonra bayi toplantılarının 11.sini bu yıl 08-11 Mart 2023 tarihinde biz Türkler için tarihi değeri ve anıları çok olan Balkan şehri Üsküp’te gerçekleştirdi.

Osmanlı İmparatorluğunun hâkimiyetinde 600 yıla yakın kalmış olan Makedonya’da ve özellikle başkenti Üsküp’te Osmanlı eserleri halâ ayakta olup sosyal yaşantısında Türk motifleri halen izlenmektedir. Osmanlı İmparatorluğunun Makedonya’yı 1913 yılında Londra anlaşmasıyla kaybetmiş olduğu, bir dönem Yugoslavya Cumhuriyeti hâkimiyetinde kaldığı ve 1991 yılında bağımsızlığına kavuşmuş olduğu öğrenilmiş ve hatırlanmış oldu.

Faf Vana Yönetim Kurulu, esasen bayi toplantısının bu yıl, bu şehirde yapılması tercihlerindeki en önemli sebebin, Cumhuriyetimizin 100. Kuruluş yılını idrak ettiğimiz bu yılda, cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün mezun olduğu askeri lisenin de bu kentte oluşunu beyan ettiler. Atatürk’ümüzün bir dönem yaşadığı, tahsil gördüğü bu şehirde cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıldönümünü gururla kutlamanın unutulmayacak bir seyahat ve toplantı olduğunu tüm katılımcılar da başlangıçta ifade ettiler. Ancak, ülkemizi ve halkımızı çok derinden sarsan güneydoğu depremi nedeniyle çok önceden plânlanmış ve projelendirilmiş olan bu gezi ve toplantının iptali veya ertelenmesi düşünülmüş ise de gerçek amacın bir eğlence olmadığı, ülkemiz ekonomisinde yaşanan zor sürecin ancak tüm sektörlerde kaliteli ve yüksek üretim artışları ile önüne geçilebileceği düşüncesiyle, bayiler ve iş ortakları arasındaki daimi teknik ve ticari bilgi alışverişlerinin ülkemiz ekonomisi için kesinlikle katkısı olacağına inanıldığından bu gezi ve toplantının amacına açıklık getirildi. Bununla birlikte halkımız ile birlikte dünyanın birçok milletlerini de üzen bu depremlerde hayatlarını kaybetmiş vatandaşlarımızın yakınlarının acıları ile hayatta kalmış ama ailesinin fertlerinin birçoğunu kaybetmiş depremzedelerin acılarının uzun yıllar unutulamayacak olduğu ifade edilerek toplantıdaki katılımcıların tümü üzüntülerini dile getirdi, depremzedelere ve bölgeye yardımlarının devam edeceği söylendi.

Ticari ve teknik konuları kapsayan toplantılar da yapıldı

8 ve 9 Mart’ta Üsküp’ün birçok tarihi ve kültürel eserleri, camileri, kiliseleri, yapıları tüm katılımcılarla birlikte ziyaret edilerek yoğun iş temposuna ve son zamanlardaki üzücü olaylara bağlı yorgunluklar bir nebze de olsa giderildi. 10 Mart’ta ticari ve teknik konuları kapsayan toplantı yapıldı. Toplantıda ülke ekonomisinin ve mekanik tesisat sektörü piyasasının reel durumunun değerlendirilmesi sonrasında bayilere Faf Vana’daki devam eden yatırımlar, ürün kalitelerindeki gelişmeler ve geliştirmeler, üretim kapasitelerinin arttırılması çalışmaları, bu yıl ve önümüzdeki yıllar için bayilerden beklenilen performans artışları katkılarına ait vb. bilgiler sunuldu. Kısmen karşılıklı soru cevap uygulaması ve bireysel görüşmeler ile taraflar istedikleri bilgileri alarak müşterek başarı ve hedeflere ulaşmak için her toplantıda olduğu gibi mutabakata varıldı.

2022 yılında katıldıkları fuarlar ve sertifikalarla ilgili bilgi verildi

Toplantıda ayrıca Dış Ticaret ile ilgili olarak da; FAF vana ürünlerinin 65’ten fazla ülkeye ihraç edildiği                              ve önceki yıllarda olduğu gibi geçen 2022 yılı içinde de 15-18 Şubat tarihlerinde Moskova’da  Aqua Term Moscow 2022, 30 Mayıs – 03 Haziran tarihlerinde Münih’te  Ifat Münich 2022, 28 Haziran – 01 Temmuz tarihlerinde de İtalya’da Mostra Convegno Expo 2022 yurt dışı fuarlarına katılımları ile Faf markalı üstün kaliteli ürünlerin büyük ilgi görmesi ve güven vermesinin gururu katılımcılarla paylaşıldı.

FAF markası ve ürünlerinin:  ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, TS ISO 45001:2018, CE işareti kullanımı, AB (Basınç Ekipmanları Direktifi uygunluğu) , API 6D gibi uluslararası kalite uygunluk sertifikalarına haiz olduğu, bunların yanında ülkelere özel TSE ile Rusya, Ukrayna, Bahreyn ülkelerinin standartlarına uygun ürünlerine ait kalite uygunluk sertifikalarına da sahip olduğu gururla vurgulandı.

Faf yönetimi, ülkemizin içinde bulunduğu zor ekonomik şartlar yanında, yaşamış ve yaşamakta olduğu tabii afetlerin sonuçlarının yüklediği yeni yüksek ekonomik maliyetlere rağmen, dünya standartlarında %100 yerli üretim anlayışını devam ettirerek, olabildiğince gelişerek ve büyüyerek ülke ekonomisine katkılarını arttırmaya kararlı olduğunu beyan etti. Toplantı ve gezi, yer sarsıntılarının ve iklimsel kötü şartların artık uzun yıllarca ve hattâ asırlarca ülkemize ve tüm insanlığa zarar vermemesi dilekleriyle sona erdi, ancak yeni toplantı ve gezilerin sonraki yıllarda değişik ülkelerde daha huzurlu, keyifli, mutlu şartlarda devam etmesi temenni edildi.

 

Önceki İçerikDizayn Grup’un Elitepipe ürünü, Altın Çekül 2022 ödülüne layık görüldü
Sonraki İçerik Maktek, ISH Frankfurt Fuarı’nda ziyaretçileriyle buluştu