Atlas Copco Endüstriyel Teknik, Alture teknoloji yazılımı ile üretimde verimliliği artırıyor

 

Sanayiye enerji verimliliğini artıran akılcı çözümler sunan Atlas Copco Endüstriyel Teknik; üretim sürecindeki riskler henüz gerçekleşmeden önlem alınmasını sağlayan mobil uygulama Alture’yi hayata geçirdi. Atlas Copco’nun sıkma teknikleri konusundaki uzman bilgisini, üretim verilerini anlık olarak analiz edebilen teknoloji yazılımı ile birleştiren Alture mobil uygulaması; sıkıcı sistemlerindeki hataların ve istatistiklerin anlık olarak görülebilmesini, sistemlerin optimize edilebilmesini, bakım ve kalibrasyon süreçlerinin takibinin yapılabilmesini sağlıyor.

 

Endüstriye; yüksek kaliteli endüstriyel elektrikli aletler, kalite güvence ürünleri, montaj çözümlerinin yanı sıra yazılım hizmetleri sunan Atlas Copco Endüstriyel Teknik, üretimde enerji verimliliğini artırmak için inovatif çözümler üretmeye devam ediyor. Sıkıcı sistemlerindeki hataların anında tespit edilmesini ve riskler henüz gerçekleşmeden önlem alınmasını sağlayan Alture mobil uygulama; akıllı mobil cihazlara kolayca yüklenebiliyor ve fabrika içerisindeki ağa bağlı olan tüm cihazların bilgilerine kişisel hesaplardan ulaşılmasını sağlıyor. Bu sayede üretimin her aşamasında hatalar ve istatistikler anlık olarak kontrol edilebiliyor.

 

Alture ile üretim sürecinde edinilen veri anlamlı hale geliyor

 

Üretim rutinlerinde üreticiye destek olan yenilikçi ve kullanımı kolay Alture; çalışma süresi, yüksek verimlilik ve maliyet konularında birçok avantaj sunuyor. Alture Optimize ve Alture Maintain olmak üzere iki farklı uygulamayı içinde barındıran Alture yazılımının; kalite risk altında olduğunda ve üretim hacmiyle ilgili endişeler ortaya çıktığında gerçek zamanlı ve veriye dayalı geri bildirim sağladığını belirten Atlas Copco Endüstriyel Teknik Türkiye Servis Bölüm Müdürü Erşat Çayan; “Alture Optimize ile üretim hattına bağlanılan tüm ekipmanlar görülebiliyor, anlık hata bildirimi ve çözüm bilgisi alınabiliyor. Alture Maintain ile ise ekipmanların periyodik bakım ve kalibrasyon süreçleri takip ediliyor, bakım ve kalibrasyon zamanları için gelen uyarılar görülebiliyor” dedi.

 

Çayan, Alture uygulamasının üretim sürecinde edinilen veriyi doğru analiz ederek anlamlı hale getirdiğine dikkat çekerek; “Atlas Copco Endüstriyel Teknik olarak, sanayiye sunduğumuz yüksek kaliteli endüstriyel elektrikli aletlerin yanında datadan beslenen servis hizmetlerimizle üretimde verimliliğin artırılması ve sürdürülebilirliğin sağlanmasını önemsiyoruz. Bu kapsamda geliştirdiğimiz Alture uygulaması ile gelen verileri anlamlandırarak, kalite çalışma süresi ve tek seferde doğru üretim oranlarında iyileştirme sağlanmasının önünü açıyoruz. Üretim sürecinin tüm aşamalarının akıllı mobil cihazlardan takip edilebilmesini sağlıyoruz” açıklamasında bulundu.

 

Atlas Copco Endüstriyel Teknik Türkiye Servis Bölüm Müdürü Erşat Çayan, “Sunduğumuz teknoloji odaklı çözümler ile endüstriyi geleceğe taşıma misyonuyla hareket ediyoruz”

 

Endüstriyi geleceğe taşıma misyonuyla teknoloji odaklı çözümler sunan Atlas Copco Endüstriyel Teknik olarak; fiziksel çözümlerin yanında yazılım tarafına da yatırım yaptıklarına değinen Erşat Çayan, sundukları veriye dayalı akıllı üretim teknolojileri ile endüstriyi bir üst noktaya taşıdıklarına dikkat çekti. Çayan, Alture uygulamasının bu yatırımın bir çıktısı olduğunu belirterek şunları söyledi: “Dünyada alanında ilk defa üretilen ve tek olan Alture uygulaması, ürün montajının yüksek kalite ile gerçekleştirilmesini sağlamasının yanında daha uzun üretim çalışma süresi ile iş hedeflerine ulaşılmasını kolaylaştırıyor. Böylece daha yüksek verimlilik sağlamasının yanında maliyetlerin azalmasına da destek oluyor.”

 

 

 

Önceki İçerikAFS, AHR Expo 2023 Fuarı’nda
Sonraki İçerikBomaksan, Güneydoğu Asya’da etkinliğini artıracak