İGDAŞ Çekmeköy Şebeke Şefliği hizmete açıldı

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki İGDAŞ’ın, Anadolu Yakası’nda 210 binin üzerinde doğal gaz abonesine hizmet vermek üzere inşa edilen İGDAŞ Çekmeköy Şebeke Şefliği Binası, dün (20 Eylül 2022) törenle hizmete açıldı. Yeni Şebeke Şefliği Ümraniye, Çekmeköy ve Sancaktepe ilçelerinde yaklaşık 1 milyon vatandaşımızın yaşadığı toplam 27 mahalleye hizmet verecek.  

Ümraniye’de Altınşehir Mahallesi, Alemdağ Caddesi’nde bulunan hizmet binasında yapılan açılış törenine, İGDAŞ yönetimi ile birlikte İBB Genel Sekreteri Can Akın Çağlar ve beraberindeki Büyükşehir Belediyesi heyeti katıldı. Can Akın Çağlar törende yaptığı konuşmada,“İstanbullu hemşerilerimizin yaşamlarının kalitesini arttırabilmek, insana saygı duyabilen prensiple yol alabilmek amacıyla geceli gündüzlü çalışıyoruz. İGDAŞ durmaksızın yatırımlarına devam ediyor. Bütün İstanbulluların en konforlu şekilde ısınmasına önem veriyoruz. Doğal gaza erişimi olmayan bir nokta kalmasın istiyoruz. Geçen hafta Çatalca’nın 18 yıldır doğal gaz ulaştırılamayan mahallelerini doğalgazla buluşturduk. Bugün de burada 1 milyon hemşehrimize hizmet verecek şebeke binamızın açılışı için bir aradayız. Binamızın, hizmet alacak tüm hemşehrilerimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz” diye konuştu.

İGDAŞ Genel Müdürü Dr. Mithat Bülent Özmen: “Hizmet kalitemizi artırdık”

 

Çağlar’ın konuşmasının ardından söz alan İGDAŞ Genel Müdürü Dr. Mithat Bülent Özmen ise şunları söyledi: “Daha önce Ataşehir ve Sancaktepe şebekelerimiz aracılığı ve ortak yönetimiyle hizmet verdiğimiz bu bölgede artan nüfusu da dikkate alarak, güvenli doğal gaz arzının sağlanması ve acil müdahalede etkinliğin artırılması amacıyla tesis ettiğimiz yeni şefliğimiz, önemli bir hizmet noktamız olacak. Bu çerçevede Ümraniye’den 20 mahalle, Çekmeköy’den 5 mahalle ve Sancaktepe’den 2 mahalle olmak üzere toplam 27 mahalle, yeni şebeke şefliğimizin hizmetinden yararlanacak. Böylelikle Sancaktepe ve Ataşehir Şebeke Şefliklerimizin yoğunluğunu da hafifleterek, hem daha dengeli bir iş dağılımı sağlamış olacağız hem de 3 şebekemizin hizmet kalitesini aynı anda artırmış olacağız.”

 

Eylül ayında peş peşe büyük projeler

 

Doğal gaz arzının devamlılığı ve güvenliği kadar, hizmetin hızını ve kalitesini de çok önemsediklerini kaydeden Özmen, konuşmasını şöyle sürdürdü: “İstanbul’un gerçeklerini biliyor, doğru planlama ve uzun vadeli bakış açısıyla çalışıyoruz. Bu anlayışla ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’nun ortaya koyduğu vizyon çerçevesinde aralıksız yatırımlarımıza devam ediyoruz. Geçtiğimiz Ağustos ayında Esenyurt Şebeke Şefliğimizi açmıştık. Tıpkı burada olduğu gibi o bölgedeki ihtiyacı da görmüş; 1 milyon nüfusa ulaşan Esenyurt ilçemize, yerinde hizmet verecek şebeke şefliğimizin açılışını gerçekleştirmiştik. Böylelikle son bir ay içerisinde biri Avrupa, diğeri Anadolu Yakası’nda ‘mega’ ve ‘büyük’ kategorilerine giren 2 yeni şebeke şefliğimizi daha, İstanbul halkının hizmetine sunmuş olduk.”

 

Eylül ayı içerisinde Çatalca’nın Kızılcaali ve Yalıköy mahallelerinde 18 yıllık hasreti bitirdiklerini ve bu iki mahalleyi de doğal gaza kavuşturduklarını anımsatan Özmen, “Kar değil insan odaklı hizmet anlayışıyla, İstanbul’u İGDAŞ yatırımlarıyla buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

Önceki İçerikTürk iklimlendirme sektörü, Macaristan ve bölge ülkelerde ticari etkinliğini artırıyor
Sonraki İçerikİGDAŞ Çatalca’nın 2 mahallesini daha doğal gaza kavuşturdu