Warmhaus Genel Müdürü M. Kağan TURAN

Tüketiciler ürün seçimlerinde ürünün çevreci olmasına, tasarruf edebilmeye ve enerjiyi en verimli şekilde kullanabilmeye odaklılar”

“Teknolojideki hızlı değişimler, dijitalleşme ve çevre odaklı gelişmelerin etkisi ile iklimlendirme sektörü tüketicilerin ihtiyaçlarına cevap verebilmek için çok hızlı bir dönüşüm içerisinde. Bu dönüşümde Warmhaus olarak biz de üretim gücümüz, teknolojimiz ve yenilikçi yaklaşımımızla ürün yelpazemizi geliştiriyor ve genişletiyoruz. Tüketiciler ürün seçimlerinde ürünün çevreci olmasına, tasarruf edebilmeye ve enerjiyi en verimli şekilde kullanabilmeye odaklılar.  Sektörümüz de gerek uluslararası regülasyonlar gerekse kullanıcılardan gelen bu talepler doğrultusunda ihtiyaçlara cevap verebilecek ürünlerin geliştirilmesi için yenilikçi çalışmaların artarak devam edeceğini düşünüyorum. Warmhaus çevreci, tüketicilerimizin tasarruf edebilecekleri, kaliteli ve yenilikçi ürünleri üretirken teknolojiyi de ürünlerimize başarılı şekilde entegre ediyoruz.

2022’nin ilk yarısında yurtiçinde büyüme yakaladık. Yurt dışında ise Avrupa genelinde yaşanan enflasyondan dolayı taleplerde düşüş yaşanması, Emtia piyasasındaki dalgalanmalar ve Ukrayna-Rusya Savaşının elbette olumsuz etkileri oldu. Ancak tüm bu olumsuz koşullara rağmen çok ufak bir sapma ile cihaz için hedeflediğimiz satış adetine ulaştık.  Çevik yapımız, dinamik insan gücümüz ve uzun yıllardır sürdürdüğümüz temelleri sağlam iş ortaklıklarımız sayesinde bu yılı hedeflediğimiz şekilde bitireceğimizi düşünüyorum. Hedefimiz geçen yıla oranla yüzde 140’lık bir büyüme yakalamak.

Marka olarak amacımız her zaman kalıpların dışında düşünerek yapılmamış olanı yapmayı başarmak oldu. Stratejimizin odağında yenilikçi ürünler üretmek var. Warmhaus olarak her yıl pazarda yeni ürünlerimiz ile etkinliğimizi artırmaya ve farklı ihtiyaçlara yönelik yeni çözümler sunmaya devam ediyoruz. Bundan dolayı Ar-Ge çalışmalarına çok önem veriyoruz. Tamamı Türk Mühendislerden oluşan Ar-Ge ekibimizle en yeni teknolojilerle yeni ürünler çıkartmaya ve mevcut ürünlerimizi inovatif bakış açısıyla geliştirmeye çalışıyoruz. Tüm ürünlerimizi geliştirirken sektörün trendlerini ve müşterilerimizden gelen talepleri de göz önünde bulunduruyoruz. Bu yıl Mart ayında Ewa kombi serimize standart kombilerden daha düşük ısıtma ihtiyacı duyabilecek mekanlar için alternatif olarak 20 kW kapasiteli kombiyi ekledik.  Ağustos ayında ise merkezi ısıtma sistemleri için sunduğumuz duvar tipi paslanmaz çelik eşanjörlü premix yoğuşmalı kazan serisine Viwa S model adıyla 90,100 ve 125 kW kapasiteli kazanları dahil ettik. Ar-Ge ekibimizin üzerinde çalışmalarını devam ettirdiği ürünlerden bir tanesi özellikle Avrupa’daki müşterilerimizden talep gören ısı pompası. Wi-Fi Akıllı Oda Termostatı RecoWa ve mobil uygulaması kombiyi uzaktan kontrol etmeyi sağlayan bir ürünümüz. Bu mobil uygulamamızda geliştirmelerimiz devam ediyor. Kombinin en verimli ve tasarruflu şekilde kullanılması için uygulamamıza yenilikler katacağız.

Son dönemlerde yaşadığımız iklim krizleri, gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakabilmek için bugünden gerekli önlemlerin alınması gerektiği ve kaynaklarımızın herkes tarafından sorumlu kullanılması konusunda önemli bir bilinç oluşturdu. Bu bilinçle tüketicilerin tercihi de çevreci ürünlerden yana oluyor. Sürdürülebilir bir gelecek için çevreye saygılı ürünler geliştiremeyen, enerji ve su gibi kaynaklarımızı verimli şekilde kullanılmasını sağlayamayan üreticilerin sektörde kalması zorlaşacaktır. Warmhaus olarak bu konuda biz de üstümüze düşeni yapıyor ve Ar-Ge çalışmalarında özellikle bu konuya odaklanıyoruz. Enerji ve su gibi kaynakların en verimli şekilde kullanmasını sağlayan ürünler geliştiriyoruz. Verimli kullanımın yanı sıra tasarruf da ön planda olan bir konu. İnsanlar elektrik ve doğal gaz faturalarında tasarruf sağlayabilecekleri ürünleri seçiyor.Warmhaus’un kombileri Gaz Adaptif Sistemi sayesinde gaz tüketimini minimum seviyede tutarak maksimum tasarruf sağlatıyor.  Gereksiz gaz tüketiminin önüne geçen sistem sayesinde çevre ve canlılar için zararlı olabilecek emisyonlar da minimum düzeye indirilmiş oluyor. 1/10 oranındaki geniş modülasyon özelliği ise kombinin kapasitesinin ihtiyaca göre ayarlanmasına ve bu sayede hem gaz hem de elektrik enerjisinden tasarruf edilmesine olanak veriyor. Pandemi sürecinde öne çıkan bir konuda yerli üretimin önemi oldu. İnsanların yerli üretime yönelmeye başladığı bir dönemdeyiz. Bu anlamda ISO ilk 500’de yer alan bir şirket olarak yüzde 100 yerli sermaye ile kombi, şofben, panel radyatör ve kazan üretimi yapan tek yerli firma konumunda olduğumuzu gururla belirtebilirim.”

Önceki İçerik“Türkiye,1 milyonluk kombi pazarı ile bu alanda üs ve üretim merkezi konumunda”
Sonraki İçerik“İklimlendirme sektöründe ürün satışlarından ziyade tedarik endişeleri belirleyici risk olarak öne çıkıyor”