Pnosan Group, ISK SODEX İstanbul Fuarı’nda oransal kontrol vanaları ile ön plana çıktı

Katılımcısı oldukları ISK-SODEX İstanbul Fuarı’nın ardından fuara ilişkin değerlendirmeler yapan Pnosan Group Pazarlama Sorumlusu Nida Şahin, “Endüstri sektöründeki bir şirket olarak, proses otomasyonuna, endüstriyel vana imalatına önem veriyoruz. Dünya devlerinin birarada olduğu bu fuar ile de vizyonumuzu farkı bir noktaya taşımayı hedefledik. Pnosan Group olarak, ISK-SODEX 2021 Fuarı’nda, proses otomasyonu ve vana sektörüne yön veren ürün ve çözümlerimizle yerimizi aldık. Daha önce bulunduğumuz konumda fuara katılım gösterdiğimiz için ziyaretçilerimize kolaylık sağlamış olduk. NST-Nordsteam yerli üretim markamızın altındaki tüm ürün gamımızı sergileyebildiğimiz için de ayrıca mutlu ve gururluyuz. Bunlara ek olarak, fuar sürecinde bizleri ziyaret eden, sektördeki gelişmelerden haberdar olmamızı sağlayan başta Armatür Derneği olmak üzere tüm üye olduğumuz derneklere teşekkür etmek isteriz” dedi.

Pnosan Group Pazarlama Sorumlusu Nida Şahin, “Yerli üretim oransal kontrol vanalarımız ile ‘En İyi Ürün Tasarımı’ ödülünü aldık”

 

Fuarda sergiledikleri ürünlere ve genel özelliklerine ilişkin bilgiler de aktaran Nida Şahin, açıklamalarına şöyle devam etti: “Pnosan Group olarak, üretimini yaptığımız oransal kontrol vanaları ile şu anda oldukça ön plandayız. Bu yerli üretim oransal kontrol vanalarımız ile ‘En İyi Ürün Tasarımı’ ödülünü aldığımızı duyurmak isteriz. Proses otomasyonunda yarattığımız fark ile basınç düşürücü vanalarımız ve on-off vanalarımız ile ön plana çıkmaya devam ediyoruz. Nst-Nordsteam direkt tesirli buhar basınç düşürücü vanalar, buhar, basınçlı hava ya da diğer yanıcı olmayan sanayi gazlarının bulunduğu hatlarda kullanım için tasarlandılar. Bu ürün, yüksek basınçta gaz fazındaki akışkanların, basıncının düşürülmesinde idealdir. Bilindiği üzere endüstri sektöründe, maliyet ve zaman bakımından avantaj kazanmak için, akışkanlar yüksek basınçlı hatlarla transfer edilirler. Daha sonra, kullanım yerlerine bağlı olarak, bu basınçların düşürülüp, proses verimliliği ve güvenliği için stabil hale getirilmesi gerekmektedir. Bu sebeple de endüstriyel kuruluşlar basınç düşürücülere gereksinim duymaktadır.”

 

“Kısa, orta ve uzun vadede, eski ve klasik yöntemlerin yerini tamamen Endüstri 4.0 standartları ile yenilemeyi planlıyoruz”

Son olarak önümüzdeki döneme ilişkin planlamalarından bahseden Nida Şahin, şu noktalara vurgu yaptı: “Şirketimiz, içerisindeki Ar-Ge yapısı ve inovasyon kavramıyla, uluslararası düzeyde rekabet edebilir bir yapı için çabalamaktadır. Teknolojik bilgi birikimimiz ile ürünlerimizde ve üretim süreçlerinde enerji tasarrufu sağlamayı amaçlıyoruz. Ürün kalitesi ve standardının yükseltilmesini, verimliliğin artırılmasını ve üretim maliyetlerinin düşürülmesini hedefliyoruz. Üretim tesisimizde, DN15’ten DN300’ e kadar ürettiğimiz vanalar ile akışkanı hacimsel olarak ölçerek, imalatlarımızda gerekli ayar ve kalibrasyon testlerine tabi tutuyoruz. Kısa, orta ve uzun vadede, eski ve klasik yöntemlerin yerini tamamen Endüstri 4.0 standartları ile yenilemeyi planlıyoruz.”

Önceki İçerikİnşaat sektörünün bölgedeki en önemli buluşması olan Eskişehir 2. Yapı Fuarı başladı
Sonraki İçerikÜntes kalitesi, Milli Savunma Üniversitesi’nde