Bilecik Bozüyük Devlet Hastanesi’nde CIAT ve Aldağ ürünleri kullanıldı

TC Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından Bilecik Bozüyük’te yaptırılan ve bu yıl hizmete girmesi planlanan devlet hastanesi, toplam 46.319 m2 kapalı alana ve 200+50 yatağa sahip olacak. Yeni sağlık tesisinin tamamlanması ile Bozüyük’te tüm sağlık hizmetleri tek ve modern bir çatı altında toplanmış olacak. Yeni hastanede ayrıca palyatif bakım merkezi, toplum ve ruh sağlığı merkezi ile diş protez merkezi de yer alacak.

Portföyünde çok sayıda sağlık yatırımı referansı bulunan Aldağ, güvenilir iklimlendirme çözümlerini Bozüyük Devlet Hastanesi için sunacak. Bu proje çerçevesinde Aldağ, 2.680–31.500 m³/h hava debisi aralığında, konfor ve hijyen gereksinimlerini karşılayacak plakalı ısı geri kazanımlı ve %100 taze havalı klima santralleri üretecek. Yeni hastane binasında yine Aldağ markasını taşıyan 2.900 – 22.000 m3/h hava debisi aralığında hücreli aspiratör ve vantilatörler, 1,79 – 7,25 kW soğutma kapasitesi aralığında 4 borulu gizli tavan tipi fancoil üniteleri, çatı tipi ve aksiyal tip fanların yanı sıra CIAT’ın Power Ciat serisi, 1301,9 kW kapasiteli hava soğutmalı su soğutma grupları hizmet verecek.

Sağlık sektörüne yönelik Aldağ cihazlarında yer alan tüm komponentler, hijyen gereksinimlerini karşılayacak uygunlukta seçiliyor. Aldağ tarafından üretilen fan coil ünitelerinin tasarımında, drenaj tavasında biriken kirli suyun kolaylıkla ve manuel olarak tahliye edilebilmesi gözetildi. Bu sayede kirli ve durgun konumda suyun uzun süre cihaz içinde kalması halinde, lejyonella başta olmak üzere her türlü bakterinin üremesi riski, bertaraf edildi.

Enerji verimliliğinde ‘mükemmel’ olarak değerlendirilen CIAT’ın Power Ciat serisi soğutma gruplarının EER (Enerji Verimlilik Oranı) değerleri, Eurovent tarafından Class A olarak belgelendirildi. 4.5’a varan SEER (Sezonsal Enerji Verimliliği Oranı) ve 6.3’e varan SEPR (Mevsimsel Enerji Performansı Oranı) değerleri de Power Ciat cihazlarının işletme maliyetleri açısından cazibesinin ve çevre dostu kimliğinin göstergeleri.

Önceki İçerik“2021’de endüstriyel ürün kategorisinde yeni ülke pazarları geliştirme doğrultusunda iş geliştirme hedefimiz bulunuyor”
Sonraki İçerikİzmir’in Mega Yurt Kompleksi Projesi Yapımında CIAT Soğutma Grupları ve ALDAĞ Marka Fancoiller Tercih Edildi.