Doğu İklimlendirme’den FOUR ECRH çatı tipi paket klima cihazı

Four ECRH cihazı direkt genleşmeli soğutucu akışkan sistemi vasıtası ile iklimlendirme yapılacak ortamın ısıtma, soğutma ve taze hava ihtiyacına göre optimum şekilde tasarlandı. Ayrıca rotorlu ısı geri kazanım sistemi, termodinamik ısı geri kazanım sistemi, tam otomatik kontrol sistemi ve ekonomizer damperleri ile yüksek verimli ve minimum enerji tüketimi yapacak şekilde çalışıyor. Dış hava şartlarının uygun olduğu durumlarda, enerji sarfiyatını azaltmak için ‘doğal soğutma (free-cooling)’ özelliği ile de mahal havasını şartlandırabiliyor.

8 farklı model ve 3 farklı seride üretiliyor

Cihaz; %100 dönüş havasından, %100 taze hava oranına kadar çalışma imkânı sunan 8 farklı model, 3 farklı seri ve 4.400-35.200 m³/h hava debisi aralığında üretiliyor. Kapasitelerine göre optimum soğutma sistemi tasarımı yapılmış Four ECRH cihazı 45 kW kapasiteye kadar tek devreli, 60-180 kW kapasite aralığında ise asimetrik çift devreli olarak çalışıyor. Asimetrik devreleme ile cihazda 3 kademeli kapasite kontrolü imkânı sağlanarak enerji verimliliği ön plana çıkarılıyor. Soğutma çevriminde çevre dostu R410A gazı, yüksek verimli ve sessiz çalışan hermetik scroll kompresörler, her batarya girişinde bulunan termostatik genleşme vanaları, check valfler, drayer ve gözetleme camları kullanılıyor. İç ortam bataryası üzerinden geçecek olan üfleme havası, statik ve dinamik olarak balanslanmış, geriye eğik kanatlı, yüksek verimli, radyal, tek emişli, EC plug fanlar ile sağlanıyor. Dış ortam bataryası üzerinden geçirilen hava ise direkt akuple elektrik motorlu, dış ortam şartlarına uygun, yüksek verimli aksiyal fanlar ile sağlanıyor. Ayrıca taze hava ve dönüş havası tarafında ISO Coarse (G4) filtreler ile opsiyonel ePM1 %55 (F7) filtreler ile kullanılabiliyor.

Elektrikli, sulu ve doğal gazlı ısıtıcı opsiyonları mevcut

Energy serisinde bulunan ErP 2018 ve ErP 2021 regülasyonlarına uygun, en az % 73 ısıl verimliliğe sahip, tamburlu ısı/enerji geri kazanım eşanjörü ile de taze hava ve dönüş havası arasında kaybedilen ısının geri kazanımı sağlanıyor. Ayrıca ihtiyaca göre elektrikli, sulu ve doğal gazlı ısıtıcı opsiyonları mevcut. FOUR ECRH serisi rooftop ünitelerinde kullanılan tam entegre otomasyon sistemi sayesinde farklı bina otomasyon protokolleri (Modbus, BacNet, LonWorks vb.) ile tam uyumlu çalışabiliyor.

Önceki İçerikUzundere Nasrettin Hoca Çocuk Bilim, Kültür ve Sanat Merkezi’nde Doğu İklimlendirme imzası
Sonraki İçerikTürkoğlu Vana, pandemi sürecinde ihracata odaklandı