AFS’den menfez soğuklarına ekonomik ve güvenilir çözüm

 

Türkiye’de esnek hava kanalları üretimi denildiğinde akla ilk gelen markalardan olan AFS, özellikle sonbahar ve kış aylarında menfezden gelen soğuk ile mücadelemize ekonomik ve güvenilir bir çözüm üretti.

 

30 yıla yakın süredir iklimlendirme sektöründe hizmet veren ve Avrupa’nın en büyük esnek hava kanalı üreticisi olarak anılan AFS, yeni ürününü piyasaya sundu. Özellikle sonbahar ve kış aylarında mutfak menfezinden gelen soğuğu engellemek amacıyla geliştirilen ve Rüzgard olarak adlandırılan menfez yönlendirici online satışta yoğun ilgi gördü.

AFS Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Poyraz tüm ürün ve hizmetlerinde çözüm odaklı olduklarını, beklentileri tam anlamıyla karşılamayı hedeflediklerini söyleyerek menfez yönlendirici Rüzgard’ a dair şu bilgileri verdi: “Evlerimizdeki doğal gaz menfezleri olası gaz kaçaklarında hayati önem taşımaktadır. Çünkü menfezden gelen hava oksijen ihtiyacımızı karşılamaktadır. Ancak insanlar eve giren soğuğu engellemek amacıyla menfezleri bantlamak, gazete sıkıştırmak gibi çözümlere yöneliyor. Bu da evdeki bireyler için büyük hayati risk demek oluyor. Sağlığımız için menfezleri kapatmamalıyız. Rüzgard burada herkese çözüm olacak nitelikte bir menfez yönlendirici. Evin içerisinde bulunan sıcak hava yukarıda yoğunlaşıyor ve menfez yönlendirici dışarıdan gelen soğuk havayı yukarıya yönlendirerek içeride bulunan sıcak /soğuk ısı dengesini sağlıyor. Böylece hem direkt soğuk hava ile temas edilmiyor hem de ideal havalandırma prensibiyle iç ortama sağlıklı hava geçişi sağlıyor.”

Önceki İçerikTürkoğlu Vana, pandemi sürecinde ihracata odaklandı
Sonraki İçerikAksa Şömine, soba ve kuzine satışlarındaki artışa dikkat çekti