Systemair HSK, sektöründe Türkiye’nin en çok ihracat yapan 3. şirketi oldu

 

Türkiye’de klima santralleri sektöründe yaklaşık son 10 yıldır pazar lideri konumunda olan Systemair HSK, 2019 yılında İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) tarafından iklimlendirme sektöründe Türkiye’nin en çok ihracat yapan 3. şirketi olarak ihracat ödülüne lâyık görüldü. Systemair HSK, bu ödülü en çok klima santrali, rooftop ve fancoil ihracatı yapan 3. firma olarak aldı.

Operasyonel verimliliğini son yıllarda maksimuma çıkaran ve hedef pazarların ihtiyaçlarına uygun özelleştirilmiş ürünler üretebilen Systemair HSK, 2019 yılında İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) tarafından iklimlendirme sektöründe Türkiye’nin en çok ihracat yapan 3. şirketi olarak ihracat ödülüne lâyık görüldü. Son 10 senedir kendi sektöründe ihracat ödülü alan ilk üç firma arasında yer alan Systemair HSK, bu ödülü en çok klima santrali, rooftop ve fancoil ihracatı yapan 3’üncü firma olarak aldı.

Türkiye’nin LEED Gold sertifikalı ilk klima santrali fabrikasıyla ihracata odaklanıyor

İhtiyaca yönelik yoğun mühendislik gerektiren ve çalışma anlayışını bir üst seviyeye taşıyarak coğrafi şartlara göre farklı çözümler üreten Systemair HSK, iç tedariğin yanı sıra ihracata da odaklanıyor. Şirketin 2018 yılında Dilovası Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde açılan yeni nesil fabrikası, Türkiye’de ‘Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik’ anlamına gelen LEED Gold sertifikasyonunu almayı başaran ilk klima santrali fabrikası olma özelliğini taşıyor. Yaklaşık 28 bin metrekare alana kurulu fabrika, yılda 4 bin 500 adet klima santrali üretim kapasitesine sahip. Systemair HSK, fabrikasındaki üretim tesisinde ürettiği iklimlendirme ürünlerini 25 ülkeye ihraç ediyor. 2020 yılından itibaren ihracat faaliyetlerini orta doğu ve Türki Cumhuriyetlere yoğunlaştıran ve aynı zamanda Avrupa pazarındaki payını da artırmaya başlayan Systemair HSK, 2023 yılına kadar ihracat oranını yüzde 45’ten yüzde 70’lere çıkarmayı hedefliyor.

Aldığı ödüllerle başarılarını kanıtlıyor

Sektörün sayılı Ar-Ge merkezlerinden olan Systemair HSK Dilovası Ar-Ge Merkezi ile son dönem çalışmalarında dijitalleşmeye ağırlık veren şirket, aldığı ödüllerle başarılarını kanıtlıyor. Bu alanda şirket, en son 2019 yılında Kocaeli Sanayi Odası’nın ‘Çizgi Üstünde 12. Yıl Sektörel Performans Değerlendirme Ödül Töreni’nde Marmara Bölgesi Makine Sanayi Büyük Ölçekli Kuruluş Ödülü’ne de lâyık görülmüştü.

Dev projelerin iklimlendirmesini sağlıyor

Başta İstanbul Havalimanı olmak üzere, şehir hastaneleri, pandemi hastaneleri, stratejik savunma sanayi projeleri, Kuzey Marmara Otoyolu Tünelleri gibi dev projelerin yanı sıra yurtiçi ve yurtdışında maden sahaları, fabrikalar, AVM’ler, büyük çaplı konut ve ofis binalarının iklimlendirmesini sağlayan Systemair HSK; bu alanlardaki güçlü konumuna ek olarak 2020 yılı itibarıyla ağır sanayi, gıda, petrokimya, endüstriyel mutfak, veri merkezleri ve ilaç sektörlerine odaklanmaya başladı.

 

Önceki İçerik“En Çok Ülkeye İhracat Yapan Firma” birincilik ödülü SMS-TORK’un oldu
Sonraki İçerikSystemair HSK, okullarda taze havanın önemine dikkat çekti