Ayvaz, yangın grubuna kendi markası altında dört yeni ürün daha ekledi

Yangın grubundaki atılım ve yatırımlarına hız kazandıran Ayvaz, dört yeni ürünü daha yerlileştirerek kendi markası altında satışa sunmaya başladı.

Yangın grubunda dünya çapında bilinen markalarla yaptığı iş birliklerinin yanı sıra, kendi markası altında da satış yapan Ayvaz; ürün gamındaki dört ürünü daha yerlileştirme çalışmalarını tamamladı. Şirket, Ayvaz markalı Alarm Basınç Anahtarı, Akış Anahtarı, OS&Y ve NRS Gate Vana İzleme Anahtarları ile sektöre yüksek kaliteli ve rekabetçi çözümler sunmaya hazırlanıyor.

Ayvaz alarm basınç anahtarı

Alarm basınç anahtarları;ıslak, kuru, baskın ve ön etkili otomatik sprinkler sistemlerinde alarm hattındaki su basınç artışını tespit ederek alarm vermesi maksadıyla kullanılırlar. İç ve dış ortamlarda kullanılabilirler. Maksimum basınç ayar aralığı 4-20 psi’dır.

Teknik özellikler

Kullanım şartları: İç ve dış ortam (korozyona dayanıklı ve ıp65 koruma özelliğine sahip)
Çalışabildigi ortam sıcaklık referans aralığı: 0°c– 68 °c
Koruma başlığı: Özel vidalamaya sahip
Elektriksel bağlantı değerleri: 15 Amps at 125/250VA
Bağlantı: 1/2” NPT Dişli
Basınç ayar aralığı: 4 – 20 psi
Maksimum çalışma basıncı: 175 psi

Ayvaz akış anahtarı

Islak borulu sistemlerde 4-10gpm aralığından su akışının başladığı bilgisini vermek maksadıyla pedallı tip su akış alarm anahtarları kullanılmaktadır. Sulu veya kapalı sprinklerli köpüklü yangın söndürme sistemlerinde su akış anahtarları kullanılır. Sadece ıslak borulu sistemlerde kullanılırlar. Alarm verme özelliği, üzerinde bulunan kuru kontakt sayesinde yangın alarm panosunda görüntülenir. İç ve dış ortamlarda kullanıma uygundur.

Teknik özellikler

Bağlantı: AWWA C606
Çalışabildigi ortam sıcaklık referans aralığı: 0 °C – 68 °C
Dış kaplama: Özel epoksi boya kaplamalı
Elektriksel bağlantı değerleri: 125/250VAC @ 5A or 24/30VDC @ 3A
Minimum akış oranı: 4-10 gpm
Maksimum çalışma basıncı: 363 psi

Ayvaz OS&Y ve NRS Gate vana izleme anahtarları

Yangın tesisatlarında hat kesme vanası olarak kullanılan vanaların pozisyonlarının izlenebilir olması gerekmektedir (bkz TYKY2015 – madde78). İzleme anahtarlı kelebek vana gibi bazı ürünlerde izleme anahtarları vana üzerinde dahili olarak bulunurken, bazı ürünlerde harici olarak sonradan takılır.

OS&Y yükselen milli vana ve/veya NRS yükselmeyen milli vanaların açık ve kapalı konumları harici olarak sonradan takılan bu izleme anahtarları sayesinde izlenir.Vanalar açık ya da kapalı konuma geçtiğinde üzerinde bulunan kuru kontakt sayesinde yangın alarm panosunda görüntülenir. İç ve dış ortamlarda kullanıma uygundur.

Teknik özellikler

Kullanım şartları: İç ve dış ortam
Çalışabildigi ortam sıcaklık referans aralığı: -0°C–68°C
Koruma başlığı: Özel vidalamaya sahip
Elektriksel bağlantı değerleri: 15 Amps at 125/250VA

Önceki İçerik“Bu süreçte teknolojinin önemini daha fazla kavradığımızı düşünüyorum”
Sonraki İçerikALDAĞ, CIAT rooftopla liderliğe koşuyor