Çukurova Isı, radyant ısıtma pazarında yüzde 65’lik paya ulaştı

 

Türkiye radyant ısıtma pazarında %65 pazar payına ulaşan Çukurova Isı, projelendirmeden devreye alma sürecine kadar her aşamada %100 müşteri memnuniyeti hedefliyor.

 

1991 yılında endüstriyel ısıtma alanında hizmet vermek üzere kurulan Çukurova Isı, günümüze kadar alanında uzman birçok firmanın Türkiye mümessilliğini üstlenmekle birlikte 2002 yılından buyana radyant ısıtıcı ve infrared Isıtıcıların üretim faaliyetlerini sürdürüyor. Amerika’dan Avustralya’ya, Japonya’dan İtalya’ya kadar dünyanın dört bir tarafında konusunda lider olan firmaların, Türkiye mümessilliklerini üstlenen Çukurova Isı; uzun yıllar yüksek teknolojiye sahip yabancı menşeli ürünlerin ithalatı ile elde ettiği bilgi, birikim ve tecrübeyi yerli üretim sürecine aktararak, 2002 yılından buyana da kendi markaları olan Goldsun ve Silversun ile doğal gazlı radyant ve elektrikli infrared ısıtıcılar ile sektörde fark yaratmaya devam ediyor.


Ürün yelpazesinde çeşitlilik

Türkiye Endüstriyel Radyant Isıtma pazarının %65’ini elinde bulunduran Çukurova Isı, oldukça geniş bir ürün yelpazesi ile hizmet veriyor. Ürün portföyünde bulunan ve uluslararası markalar tarafından üretilen; “Borulu radyant ısıtıcılar, sıcak hava üretecileri, seramik plakalı radyant ısıtıcılar, stadyum tribün ısıtıcıları, elektrikli halojen ısıtıcılar, doğal gazlı termo-konvektörler, seyyar radyant ısıtıcılar ve çatı sızdırmazlık elemanlarını yatırımcıların kullanıma sunuluyor.

%100 müşteri memnuniyeti

Çukurova Isı, enerji verimliliği ve tasarrufunu şirket ana felsefesi olarak benimsiyor. İşletmelerin operasyon maliyetlerini azaltıcı optimum çözümler sunan Çukurova Isı, %100 müşteri memnuniyetini, faaliyetlerinin merkezine koyuyor. Satış öncesi ve sonrası süreçlerin tamamında müşterilerinin yanında durma prensibiyle hareket eden Çukurova Isı, ürünlerini tedarik ettiği işletmelerle uzun vadeli ve güvene dayanan ilişkiler kuruyor. Müşterilerine ve bayilerine periyodik olarak eğitimler ve seminerler düzenleyen Çukurova Isı, sektörde ki değişen trendler ve teknolojiler hakkında iş ortaklarını sürekli olarak bilgilendiriyor.

 

Ürün kalitesini, süreç kalitesiyle tamamlıyor

 

Sektörde birçok ilke imza atan Çukurova Isı, 2003 yılında aldığı IS0 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası ile sektöründe bu belgeyi almaya hak kazanan ilk firma olma özelliği taşıyor. IS0 9001 Standardı’na göre kurulan kalite yönetim sistemi sayesinde sürekli gelişim felsefesiyle müşteri odaklı ürün ve hizmetler sunuyor.

 

Satış sonrasında da müşterisinin yanı başında

 

Bununla birlikte 81 ili kapsayan geniş satış ve servis ağı ile başta endüstriyel tesisler, cafe, restaurant, spor salonu, stadyum, cami ve fabrikalar olmak üzere endüstriyel ve ticari ısıtma konusunda, ücretsiz keşiften projelendirmeye, satıştan, devreye alma süreçlerine kadar komple sistem çözümü sunarak, sektörde fark yaratıyor. İşin ilk safhasından, son anına kadar müşterisinin yanında olma prensibiyle hareket eden                   Çukurova Isı, bilgi, birikim ve tecrübesini tedarik süreçlerinin her aşamasına yansıtıyor. Endüstriyel ve ticari alanların ısıtılması konularında müşterilerinin ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusunda uygun fiyat, süre ve kalitede optimum sistem çözümleri ile koşulsuz müşteri memnuniyeti sunan Çukurova Isı, uzman bayi altyapısıyla komple sistem çözümünde işletmelerin ilk tercihi olmaya devam ediyor.

 

Radyant ısıtma pazarında %65 pazar payı

Sunmuş oldukları sistem çözümleri ve Ar-Ge yatırımları ile Türkiye’de radyant ısıtma pazarında %65 pazar payına ulaştıklarını ve açık ara pazar lideri olduklarını belirten Çukurova Isı Pazarlama Müdürü Osman Ünlü, sözlerine şöyle devam etti: “Radyant ısıtma teknolojilerimizle kurulduğumuz günden bu yana pazar liderliğimizi sürdürüyoruz. 20.000’i aşkın referansımıza, projelendirmeden devreye alma sürecine kadar her aşamada başarıyla hizmet vermiş olmanın gururunu yaşıyoruz. Vestel, Arçelik, Toyota, Şişecem, Renault, Demirdöküm gibi Türkiye nin ilk 500 firması içinde ilk sıralarda yer alan  birçok yerli ve yabancı büyük sanayi kuruluşunun çözüm ortağıyız. Ayrıca Starbucks, Kahve Dünyası, Cook Shop, Tavuk Dünyası, Midpoint gibi işletmelerin kurumsal tedarikçisi konumundayız. İnovasyon stratejilerimizde ve ürün çeşitliliğimizde daima pazarın ve müşterilerimizin talep ve ihtiyaçlarını göz önünde bulunduruyoruz.”

28 ülkeye ihracat

7.000 metrekarelik üretim tesislerinde, sanayii 4.0 ’a geçiş sürecinde olan üretim teknolojileri ve yüksek mühendislik anlayışıyla pazarda fark yaratan ileri teknoloji ürünlerini bugün 28 ülkeye ihraç ettiklerini belirten Ünlü, Çukurova Isı’nın yurt içindeki güçlü konumunu globale de taşımayı hedeflediklerini belirtti. Ünlü: “2021 yılı için dış pazarlardaki stratejimizi ve organizasyon yapımızı yeniden yapılandırıyoruz. Hedef ülkelerde geliştirilecek güçlü işbirlikleri ile ihracatımızın ciromuzda ki payını %30 seviyelerine çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

 

Sürdürebilir büyüme anlayışı

 

Ünlü, kendilerini 30 yılın sonunda pazar lideri yapan ve aynı zamanda gelecek çeyrek asırda da sürdürebilir bir büyüme anlayışının prensiplerini oluşturacak yaklaşımları şöyle açıklıyor: “Dünyadaki en son teknolojik gelişmeleri sürekli takip etmek ve bunları müşterilerinin kullanımına sunmak. İleri teknoloji ürünlerdeki başarıyı, şirket iç süreçleri ve sunulan hizmetlerle tamamlamak. İşin her aşamasında müşterilerinin yanında durarak, çözüm odaklı bir satış ve satış sonrası hizmetler stratejisi benimsemek. Ürün ve hizmetlerde ki kalitenin artışını hiç bitmeyecek daimi bir süreç olarak görmek.”

Önceki İçerikCOPA, Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Listesi’nde 160. Sırada
Sonraki İçerikDaikin ZEAS, gıda soğutmanın ezberini bozuyor