KSB’den katmanlı üretim için yeni teknoloji merkezi

KSB Group Pegnitz lokasyonunda katmanlı üretim için yeni bir danışmanlık ve test merkezi kurdu.  Katmanlı üretim konusunda 10 yılı aşkın deneyime dayanan pompa ve vana üreticisi, diğer şirketlere kendi üretim tesislerini kurmalarında yardımcı olmak istiyor. KSB’nin bu alandaki hizmet portföyü, doğru ekipmanı seçmeyle ilgili tavsiyelerden tasarım becerileri ve üretim uzmanlığı geliştirmeye, ayrıca malzeme ve bileşenleri test etmeye kadar uzanıyor.

KSB, Avrupa Basınçlı Ekipmanlar Direktifi’ne tabi bileşenlerin ilave üretimi için TÜV sertifikası alan ilk üretici. KSB, metal parçaların üretimi için sahip olduğu 3D yazıcılarla, kendi yedek parçalarını üretmenin yanı sıra diğer endüstrilerden bileşenlerin fason imalatını da sunabiliyor. KSB Group Pegnitz lokasyonunda, özellikle proses mühendisliğindeki aşındırıcı ve yıpratıcı uygulamalar için yüz yılı aşkın bir süredir, metal malzemeler geliştiriyor ve araştırıyor. Şimdiye kadar dökme demir, alaşımsız çelikler, bronz, paslanmaz çelikler ve dubleks çelikler alanında 300’den fazla alaşım geliştirdi. Bu alaşımlar dünya çapında çok sayıda zorlu uygulamada kullanılıyor.

Katmanlı üretim, yeni tasarım çözümlerinin hızla geliştirilmesine ve uygulanmasına izin verdiğinden KSB için ideal bir teknoloji

Bu tür uygulamalar için döküm üretim miktarları oldukça düşük olma eğiliminde olduğundan, uzmanlar bu yeni alanda döküm üretimi için üretim tekniklerini çok erken araştırmaya başladı. Dolayısıyla katmanlı üretim, yeni tasarım çözümlerinin hızla geliştirilmesine ve uygulanmasına izin verdiğinden KSB için ideal bir teknoloji.

Önceki İçerikİzocam, çevre dostu ürünleriyle her türlü yalıtım ihtiyacına çözüm sunuyor
Sonraki İçerikYeşil Şirket Mitsubishi Electric, çevre hedeflerini büyüttü