Ulpatek Filtre Kurucu Ortağı Ganim DOKUYUCU

“Sektördeki diğer firmalardan beklentilerimiz; ulusal ve uluslararası standartlara uygun ürün üretmeleri ve ürünlerinin kullanım amacını müşterilerine doğru sunmalarıdır”

Ulpatek olarak 2019 yılını çok hareketli geçirdik. ISK-SODEX ve ISH Frankfurt fuarları başta olmak üzere katılım sağladığımız diğer 6 yurtdışı fuarı, İSİB’in organize ettiği ticari heyet programları, yurt içi ve yurtdışı mevcut müşterilerimize yaptığımız ziyaretlerle bu yılı ekip olarak çok etkili geçirdik. Özellikle Ekim ayında gerçekleştirilen ISK-SODEX Fuarı’na davet ettiğimiz yurtiçi ve yurtdışı müşterilerimize mevcut potansiyelimizi, sektörümüzü, birlikteliğimizi ve İstanbul’un güzelliklerini gösterme şansımız oldu. Ürünlerini son teknoloji üretim makineleriyle modern tesislerinde hijyenik ortamda üreten Ulpatek, bunu yenilediği firma tanıtım videosuyla herkesle paylaşmış oldu. Ayrıca filtrasyon ve iç hava kalitesi konularında teknik eğitim programları ve seminerler düzenleyerek sektörü, çözüm ortaklarını, geleceğimiz mühendislerini ve teknisyenlerini güncel teknolojiler hakkında deneyimleri ile bilgilendirdi. 2019 yılı içerisinde müşterilerimize karşı sorumluluklarımızın yanı sıra çalışanlarımız için de faaliyetler yapmaya gayret ettik. İstanbul ve çevresinin deprem kuşağında olması nedeniyle her çalışanımız için bir acil durum çantası hazırladık ve deprem ile ilgili farkındalığı arttırdık.

“Daha iyi bir gelecek için yüksek kaliteli filtrasyon” sloganımıza paralel üretim hatlarımızı yeniledik. Bazı ürünlerde robotik üretime başladık. Başta ilaç üreticileri olmak üzere gıda sektörü ve hastane gibi hijyenik ortam gerektiren yerlerde özellikle tercih ediliyoruz. Bu sektörlerden gelen talepler ve ihtiyaçlar doğrultusunda mevcut ürünlerimizde yenilikçi ve fonksiyonel çözümler sunduk. 2019 yılı içinde benim kaleme aldığım “Hijyenik Alanlarda Tavan Tipi HEPA Filtre Uygulamaları” ve Teknik Müdürümüz Sn. Mustafa Buzkan’ın kaleme aldığı “HVAC Uygulamalarında ISO 16890 Standardına Göre Filtre Seçimi” başlıklı teknik yazılarla sektörü bilgilendiren ve filtrasyonda öncülük eden yerli firma konumumuzu sürdürdük.

Ulpatek olarak bizim hedefimiz geçmişten gelen güvenilir marka imajını ve sürdürülebilir büyüme stratejisini korumaktır. Bu doğrultuda alt hedefleri belirliyor ve bunların gerçekleştirilmesi için uygun stratejiler uyguluyoruz. 2020 yılında da sektörümüze ve ülkemize katma değer yaratan ürünleri ve hizmetleri sunmaya devam edeceğiz. Sektördeki diğer firmalardan beklentilerimiz; ulusal ve uluslararası standartlara uygun ürün üretmeleri ve ürünlerinin kullanım amacını müşterilerine doğru sunmalarıdır. Ürünleri ve hizmetleriyle hem iç pazarda hem de yurtdışında kendilerini, sektörümüzü ve en önemlisi de ülkemizi temsil ettiklerini unutmamalılar. Birlikte güçlü olabileceğimiz ve sektörü temsil edebileceğimizin bilincinde olmamız gerekiyor.

İtalya’nın Milano şehrinde 17-10 Mart 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan MCE Mostra Convegno fuarına katılıyoruz. Bölgesel satış hedeflerimize paralel 5 farklı ülkedeki fuarlara, İSİB’in düzenleyeceği ticari heyet programlarına katılmayı planlıyoruz.

Önceki İçerikForm’a Türk Tesisat Mühendisleri Derneği’nden anlamlı ödül
Sonraki İçerik“Yeni sorumlulukları yüklendiğimiz yeni bir tarihsel eşikteyiz”